1 Mayıs 2019, 1:00
 
Forum Yöneticisiadmin
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
1261
Mesajlar
0

Yeryüzünde Bitkiler Olmasaydı Neler Olurdu?

Yeryüzünde Bitkiler Olmasaydı Neler Olurdu? ? Kısaca Yazınız

çevremizde ki bitkiler.

Bitkiler bir çok canlının yaşam kaynağıdır. Bitkiler bazı canlıların evi, bazı canlıların ise beslendiği yerdir. Bitkiler doğaya oksijen vererek biz insanlar ve hayvanların nefes almasını sağlar. Oksijenin olmadığı bir ortamda hayvan ve insan yaşamından bahsedemeyiz. Bitkilerin bu açıdan önemi çok fazladır.

Bitkilerin bir diğer önemi ise bizlere verdiği meyveler,sebzeler ve şifalı otlardır. İnsanlar ve hayvanlar bunları tüketerek büyür, gelişir ve hastalıklardan kurtulur. Bitki kendi başına bir canlıdır ve diğer canlılarında yaşam kaynağıdır. Bir çok canlı ağaçlara yuva yapar ve orada yumurtlar ve orada yaşamını sürdürür. Bitkilerin bir çok farklı görevde diğer canlılara yaşamsal bir kaynak olduğunu görüyoruz. Kısacası bitkiler olmasaydı diğer yaşamsal varlıklar söz konusu olamazdı. İnsanlar ve hayvanlar beslenemez, kendilerine barınak yapamaz ve yaşaması için gerekli olan oksijeni kullanamazdı. Bitkiler dünyada ki canlı faaliyetlerinin temelini oluşturan en önemli unsurdur.

Bir önceki yazımız olan Evimizde Kullandığımız Teknolojik Ürünler Hayatımızı Nasıl Kolaylaştırır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Forum Kitabı Benzer Konuları:

  • bitkiler olmasa
Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
2019-2021, Forum Eodev.
Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.