25 Haziran 2020, 19:57
 
admin
Forum Yöneticisiadmin
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
100
Mesajlar
0

Yapılan Coğrafi Keşifler Nelerdir?

Yapılan  Coğrafik Keşifler Nelerdir

Coğrafi Keşifler, 1453 yılında İstanbul’un fethiyle bütün ipek yolunun Osmanlıya geçmesi ile başlamıştır. Avrupalı Devletler Osmanlı’nın hakimiyeti altında olan ipek yolunu kullanmak yerine ticareti kaynağından almak üzere Çin ve Hindistan’ı bulmak amacıyla yaptığı deniz seferleridir.

Portekiz ve İspanya’nın önderliğini yaptığı Avrupalı Devletler coğrafi keşiflere başlamıştır ancak bu kolay olmadı. Daha önce Büyük Okyanus ve Atlantik Okyanusunda bu kadar uzun çaplı bir sefer düzenleyen yoktu ve buna cesareti yetecek kaptan azdı. Bu kaptanları bulmak ve ikna etmek uzun sürdü.

En sonunda başlayan coğrafi keşiflerde Çin ve Hindistan’a başarılı seferler düzenlenmiştir. Bu keşifler esnasında çığır açacak bir olay yaşandı ve bir kıta keşfedildi. Bu kıta Amerika kıtasıdır. Tesadüfen keşfedilen bu kıtada yaşayan yerli halkta bulunuyordu.

Keşfi yapan Kristof Kolomb burayı ilk başta Hindistan olduğunu düşünmüştür. Ancak daha sonra gerçek inanılmaz bir şekilde oraya çıkmıştır.


Bir önceki yazımız olan Kuvvet sözcüğünün çağrıştırdığı sözcükler nelerdir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 08 Aralık 2019 | 21:17:01
  Anonim

  Anonim
  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Osmanlı’nın elindeki ticaret yolunu kullanmamak için başka yollar denenmiştir ve yeni kıta, yeni yollar keşfedilmiştir. Çin ve Hindistan da bu şekilde keşfedilmiştir. Aslında oralarda ve amerika kıtasında yaşayan yerliler vardı bu sadece orada yaşamayan toplumun keşfettiği kıta olarak tarihe geçmiştir.

   
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2020, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.