22 Aralık 2019, 17:48
 
zülal
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
392
Mesajlar
0

Ülkemizde nüfus neden her yere eşit dağılmamış olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız

Ülkemizde nüfus neden her yere eşit dağılmamış olabilir? Maddeler halinde yazınız

Ülkemizde nüfus dağılımı dağınık bir şekilde olmaktadır. Bunun en başta gelen sebeplerinden biri de işsizliktir. İş imkanı olan yerlere özellikle sanayi ve ticaretin olduğu bölgelere göç gün geçtikçe artmaktadır.

tarımla uğraşan aileler ülkedeki ekonomik durumdan ektiği kadar kazanamıyor ayrıca hava şartlarından dolayı verimli bir toplama gerçekleştiremediği için büyük şehirlere göç ediyorlar. Bunun yanında diğer sebepler ise bazı yerlerde eğitim imkanı veya elektrik su gibi kaynakların bozukluğundan kaynaklı düzgün ve iyi yaşayacakları yerlere göç ediyorlar. Bunun sonucunda ülkede bir denge olmuyor. Bunu düzeltmenin yolu gelişmemiş olan şehirlere öncelik verip oraları kalkındırmak olmalıdır.


Bir önceki yazımız olan İnsanlar hava durumunu niçin takip eder? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız. başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 16 Aralık 2019 | 00:57:20
  Anonim

  Anonim
  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Nüfus dağılımına etki eden etmenler çok fazladır.Öncelikle sanayi ve tarım alanlarının olması.Tarım alanlarının verimliliği.Suya uzaklık yakınlık.İklimin yaşam için uygunluğu.Coğrafyanın ev kurmak için uygunluğu gibi etmenler işte

   
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2020, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.