Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türk milletinin temsilcisi olarak kuruluşundan günümüze hangi mücadeleleri vermiştir?

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 14 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1381
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türk milletinin temsilcisi olarak kuruluşundan günümüze hangi mücadeleleri vermiştir? Kısaca araştırınız

23 Nisan 1920 yılında ‘Egemen kayıtsız şartsız milletindir’ ifasdesiyle Cumhuriyetin temelleri atılmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulumuyla ülkede pek çok değişiklik yaşandı. TBMM kuruluşu Osmanlı devletinin itilaf devletlerinin işgallerinden dolayı çöküş ve yok oluşa geçmek üzereyken milletin iradesi ve kuvvetiyle Türkiye Büyük Millet Meclisini kurmayı başarmıştır.

Mustafa Kemal ATATÜRK. Ülkede ki değişikliklere uyum sağlamak zor olmuştur fakat yıkılan bir devleti toplayıp yeniden kurmakta zor bir iştir. Günümüze gelene kadar pek çok zorluklar yaşanmıştır. Gereksiz isyan çıkarıp içten ülkeyi yok etmeye çalışanlar, dıştan müdahale edenler ve daha birçok zorluğun üstesinden gelerek bu güne kadar gelmiştir. Halen ayakta durmakta ve yine dış ve iç baskılarla uğraşarak ülkeyi ileriye götürmeye çalışmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Ülkemizde nüfus neden her yere eşit dağılmamış olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Anonim
Millet meclisi kurulduktan sonra da içerideki düşmanlar ile mücadele başlamıştır.İngilizlerin mecliste hala etkin bir faaliyetleri vardı.Mustafa Kemal karşıtı grupları bütünüyle destekliyor ve ülkeyi içeriden çürütmeye çalışıyorlardı
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin