16 Aralık 2019, 0:49
 
zülal
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
392
Mesajlar
0

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türk milletinin temsilcisi olarak kuruluşundan günümüze hangi mücadeleleri vermiştir?

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türk milletinin temsilcisi olarak kuruluşundan günümüze hangi mücadeleleri vermiştir? Kısaca araştırınız

23 Nisan 1920 yılında ‘Egemen kayıtsız şartsız milletindir’ ifasdesiyle Cumhuriyetin temelleri atılmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulumuyla ülkede pek çok değişiklik yaşandı. TBMM kuruluşu Osmanlı devletinin itilaf devletlerinin işgallerinden dolayı çöküş ve yok oluşa geçmek üzereyken milletin iradesi ve kuvvetiyle Türkiye Büyük Millet Meclisini kurmayı başarmıştır.

Mustafa Kemal ATATÜRK. Ülkede ki değişikliklere uyum sağlamak zor olmuştur fakat yıkılan bir devleti toplayıp yeniden kurmakta zor bir iştir. Günümüze gelene kadar pek çok zorluklar yaşanmıştır. Gereksiz isyan çıkarıp içten ülkeyi yok etmeye çalışanlar, dıştan müdahale edenler ve daha birçok zorluğun üstesinden gelerek bu güne kadar gelmiştir. Halen ayakta durmakta ve yine dış ve iç baskılarla uğraşarak ülkeyi ileriye götürmeye çalışmaktadır.


Bir önceki yazımız olan Ülkemizde nüfus neden her yere eşit dağılmamış olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 16 Aralık 2019 | 00:49:56
  Anonim

  Anonim
  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Millet meclisi kurulduktan sonra da içerideki düşmanlar ile mücadele başlamıştır.İngilizlerin mecliste hala etkin bir faaliyetleri vardı.Mustafa Kemal karşıtı grupları bütünüyle destekliyor ve ülkeyi içeriden çürütmeye çalışıyorlardı

   
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2020, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.