Toprağın, Havanın ve Suyun Kirlenmesi İnsanların Yaşamını Sizce Nasıl Etkiler?

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 54 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1381
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Toprağın, Havanın ve Suyun Kirlenmesi İnsanların Yaşamını Sizce Nasıl Etkiler? Kısaca Bilgi Veriniz

Doğal çevremizin kirlenmesi biz insanların yaşamını her zaman olumsuz etkiler. Mesela fabrikaların atık maddelerinin derelere veya ormanlara atılması burada ki canlı yaşamını tehdit eder. Bir diğer konu ise havamız. İnsanlar sıktıkları parfümler, içtiği sigaralar, fabrikaların bacalarından çıkan zehirli gazlar havamızı kirletmektedir. Bu gazlar zamanla bizi güneşin zararlı ışınlarından koruyan ozon tabakasına zarar verir ve bizleri güneşin zararlı ışınlarla karşı kalmamıza sebep olur.

İnsanlar kendi yaşamlarını sürdürebilmek için doğaya her zaman iyi davranmalı ve onu korumalıdır. Doğaya yani havaya, suya ve toprağa verilen zarar insanlığın geleceğine verilmiştir. Bizler denizleri kirletirsek balıklar hayatlarını kaybeder ve balık tüketemeyiz. Ailemizle sıcak yaz günlerinde denizlere gidip güzelce yüzemeyiz.

Eğer havamızı kirletmeye devam edersek zehirli gazlar zamanla bizi zehirleyecektir. Ozon tabakasını daha fazla yıpratarak güneşten gelen zararlı ışınları dünyamıza direk almasına sebep olacaktır. Bu da buzulların erimesi orada ki canlıların yok olması demektir. Buzulların erimesi aynı zamanda su seviyesinin de artmasına sebep olacaktır. İnsanlarımız toprakları kirletirse topraklar verimliliğini kaybeder ve bizler ekin yapamaz beslenemeyiz. İnsanların tek çaresi doğal çevresini korumaktır.

Bir önceki yazımız olan İnsanların Doğaya Olumlu Etkileri Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Mehmet Akif
Çok kısa bir dönem sonra temiz suya ulaşmak çok zor olacak günlük küçük miktarlarda su ile yaşamaya çalışacağız belki en sonunda da su savaşları çıkacak.
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin