auto
7 Mayıs 2019, 12:00
 
Forum Yöneticisiadmin
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
1262
Mesajlar
0

Tekerlek bulunmadan önce insanlar yüklerini nasıl taşıyordu?

Tekerlek bulunmadan önce insanlar yüklerini nasıl taşıyordu? Kısaca bilgi veriniz


İnsanlık tarihinin en önemli icatlarından birisi şüphesiz tekerlek’tir. Tekerlek yükleri güçten tasarruf etmemizi sağlar ve daha hızlı hareket etmemize olanak sağlayan bir alettir. Yuvarlak bir şekilde olduğundan dolayı kuvvet uygulandığı zaman kendi etrafında dönerek ilerler.

Tekerleğin icadı bir çok teknolojik aracında icat edilmesini sağlamıştır. At arabaları, yük arabaları gibi araçlar tekerleğin icadından sonra icat edilmiştir. Tekerlek icat edilmeden önce insanlar yüklerini hayvanların sırtına koyarak veya kendi omuzlarında taşırlardı. İnsanlar tekerleğin icadından sonra devrim niteliğinde bir çok gelişme yaşamıştır. İnsanların çağ atlamasını sağlayan bu icat ardı arkası kesilmeyen gelişmeler yaşayarak bir çok farklı konuda kullanılmaya başlamış ve tüm dünyaya kısa sürede yayılmıştır.

Bir önceki yazımız olan 23 Nisan ne zamandan beri çocuk bayramı olarak kutlanmaktadır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 02 Eylül 2019 | 20:28:56
  Mehmet B.

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Tekerlek bulmadan önce mümkün oldukça göçebe yaşamıyorlardı.Herşey yakınlarında oluyordu.Su yakınlarına köylerini kuruyorlardı.Avcılık yaparlardı yakın çevrelerinde.

   
  Bağlantı
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2021, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.