16 Aralık 2019, 0:27
 
zülal
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
392
Mesajlar
0

TBMM’ye “Gazi Meclis” adının verilmesinin sebebi ne olabilir? Anlatınız.

TBMM’ye “Gazi Meclis” adının verilmesinin sebebi ne olabilir? Kısaca bilgi veriniz

Türkiye Büyük Millet Meclisi 15 Temmuz 2016 yılında hainlerin darbe girişiminde bulunmasıyla büyük bir şok ve endişe yaşamıştır.Türk halkı sokaklara dökülmüş tanklara ve askerlere karşı birlik oluşturmuş ve geri püskürtmüşlerdir. 2. defa böyle bir darbe gören Türk milleti yine susmayacaklarını ve bağımsızlıklarını ellerinden almayacaklarını göstermişlerdir.

Darbe sonrası Türkiye Büyük Millet Meclisi ne gazi unvanı verilerek gelecek nesillere bunu unutturmamak ve böyle büyük bir hadisenin içinden layıkıyla ve hakkıyla çıkmayı başaran Türkiye yi göstermek amacıyla Gazi meclis denmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisinin üzerinde hizmet verdiği Ankara ili Çankaya ilçesi 7.955 ada 5 parsel sayılı taşınmaz tapu kaydı üzerine 23/11/2016 tarih 88.501 yevmiye numarasıyla ‘Gazi Meclis, 15 Temmuz 2016’ kaydı işlenmiştir

 


Bir önceki yazımız olan Ülkemizde nüfus neden her yere eşit dağılmamış olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 16 Aralık 2019 | 00:27:25
  Anonim

  Anonim
  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Hainler ülkenin meclisini bile bombalamaktan çekinmemiş Türkiyenin değerlerine saldırmışlardır.Bundan dolayı meclise Tbmm kararı ile Gazi meclis ünvanı verilmiştir.Hayatını kaybeden olmadığı için bi nebze şanslıyız

   
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2020, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.