Tarihi eser denilince aklınıza neler geliyor?

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 14 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1381
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Tarihi eser denilince aklınıza neler geliyor? Kısaca bahsediniz

Tarihi eserler

Tarihi eserler geçmişte insanların kullandıkları veya yazdıkları araç gereçlşerdir. Tarihi eserler tüm insanların ortak mirasıdır. Bu sebepten dolayı her birey tarihi eserleri korumakla görevlidir. Tarihi eserler bizlere geçmişimiz hakkında bilgiler verir. Tarihi eserler buludnukları devlet tarafından korumaya alınırlar.

Tarihi eser denince aklıma her zaman İstanbul gelir. Bir çok farklı medeniyete ev sahipliği ve en önemlisi başkentlik yapmış olan İstanbul başından sonuna kadar tarihi eserlerle doludur. Her sokağında farklı bir yapı, farklı bir eser barındırır. İstanbul özellikle Osmanlı devletinde padişahların yaptırmış olduğu büyük ve görkemli camiler ile doludur. Sultanahmet, Süleymaniye ve Fatih camii gibi tarihi eserler İstanbul’da bulunan en önemli yapılardır. İstanbul’da bulunan bu Tarihi eserler her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edilir. Bu tarihi eserler sayesinde insanlar geçmişte insanların nasıl yaşadıklarını, ne giyindiklerini, nasıl ticaret yaptıklarını öğrenirler. Tarihi eserler bizlerin geçmiş ışığıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Ülkemizin yönetim biçimi nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

buse
Tarihi eserler bizlere tarihimizi anlatan, geçmişimiz ile bize ip uçları veren yapılardır. Tarihi eser denince akla ilk gelen bizimde oturduğumuz İstanbul şehri. Her bir köşesinden tarihi eser çıkan bu şehir bir sürü tursiti kendine çekiyor. Tarihi eserler her anlamda fayda sağlaya biliyor.
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin