Sizin görev ve sorumluluklarınız nelerdir?

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 15 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Sizin görev ve sorumluluklarınız nelerdir? Örnekler veriniz

görev ve sorumluluklarınız

Benim birçok göreve sorumluluğum var. Bunlardan kısaca örnekler vermek gerekirse sorumluluklarım önce evde başlar. Ertesi gün okula götüreceğim eşyalarımı geceden hazırlarım, sabah okula geç kalmamak için erkenden uyurum, Sabahları erkenden kalkar, kahvaltımı yapar, dişlerimi fırçalarım üzerimi giyinir yatağımı toplar ve servisine giderim. Görev ve sorumluluklarım bundan sonra okula devam eder okula girdiğim an okul kurallarına uymak zorundayımdır. Okulda arkadaşlarına ve öğretmenlerime her zaman Saygılı ve sevgi dolu olmalıyım. Ders sırasında arkadaşlarımı ve Öğretmenimi rahatsız edecek bütün davranışlardan kaçınmalıyız. Kişisel İhtiyaçlarımı her zaman teneffüste gidermeliyim. Gereksiz yere Dersi  bölmemeli, arkadaşlarımı rahatsız etmemeliyim.

Okul bittiği zaman direkt eve gitmeli ve okul kıyafetlerimizi çıkararak günlük kıyafetlerimizi giymeliyiz. Öğretmenimizin bizlere vermiş olduğu ödevleri zamanında ve güzel bir şekilde yapmalıyız. Evde de anne babamızın sözünden asla çıklamamalıyız onlara her zaman sevgi dolu ve saygılı hareketler sergilemeliyiz.

Bir önceki yazımız olan Ülkemizin yönetim biçimi nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Necati
Herkesin kendisine göre görev ve sorumlulukları vardır. Bu görev ve sorumlulukları yerine getiren kişiler başarılı ve özgür kişiler olurlar.
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin