Ramazan ayı sizlere neleri hatırlatıyor?

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 12 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1381
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Ramazan ayı sizlere neleri hatırlatıyor? Kısaca bilgi veriniz

Ramazan aya Müslümanlara farz olan orucun tutulduğu aydır. Müslümanlar bir ay boyunca sabah namazına kadar sahur vaktinde yemek yeyip akşam ezanı okunana kadar yani iftar denilen zaman da da oruçlarını açıyorlar.

Ramazan ayı geldiği zaman insanlar sürekli beraber bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Birilerini yemeğe davet edip ihtiyacı olanlara erzak para yardımında bulunuyorlar. Bu ayda kardeşlik, sevgi, merhamet bütün duyguları yaşayabiliyoruz. Bu ay aslında sağlığımız içinde önemlidir. Sindirim sistemimiz bir ay boyunca gündüz yerine sadece gece çalışıyor ve dinlenmesini sağlıyoruz. Ramazan ayı huzur ve mutluluğun olduğu bir aydır. iyi bir şekilde değerlendirmemiz gerekir.

Bir önceki yazımız olan Ülkemizde nüfus neden her yere eşit dağılmamış olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Anonim
Ramazan ayı bolluk ve bereketi, yardımlaşmayı ve huzuru anlatması gerekir.Fakirlere yardımı hatırlatması gerekir.Ama günümüzde azalarak unutularak gidiyor değerlerimiz.Bakalım sonu ne olacak
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin