16 Aralık 2019, 0:54
 
zülal
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
392
Mesajlar
0

Ramazan ayı sizlere neleri hatırlatıyor?

Ramazan ayı sizlere neleri hatırlatıyor? Kısaca bilgi veriniz

Ramazan aya Müslümanlara farz olan orucun tutulduğu aydır. Müslümanlar bir ay boyunca sabah namazına kadar sahur vaktinde yemek yeyip akşam ezanı okunana kadar yani iftar denilen zaman da da oruçlarını açıyorlar.

Ramazan ayı geldiği zaman insanlar sürekli beraber bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Birilerini yemeğe davet edip ihtiyacı olanlara erzak para yardımında bulunuyorlar. Bu ayda kardeşlik, sevgi, merhamet bütün duyguları yaşayabiliyoruz. Bu ay aslında sağlığımız içinde önemlidir. Sindirim sistemimiz bir ay boyunca gündüz yerine sadece gece çalışıyor ve dinlenmesini sağlıyoruz. Ramazan ayı huzur ve mutluluğun olduğu bir aydır. iyi bir şekilde değerlendirmemiz gerekir.


Bir önceki yazımız olan Ülkemizde nüfus neden her yere eşit dağılmamış olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 16 Aralık 2019 | 00:54:48
  Anonim

  Anonim
  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Ramazan ayı bolluk ve bereketi, yardımlaşmayı ve huzuru anlatması gerekir.Fakirlere yardımı hatırlatması gerekir.Ama günümüzde azalarak unutularak gidiyor değerlerimiz.Bakalım sonu ne olacak

   
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2020, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.