Peygamberimize salavat nasıl getirilir

Bu konu admin tarafından 2 sene önce açıldı, 27 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1381
Yanıt Sayısı: 0
2 sene önce

Peygamberimize salavat nasıl getirilir

Peygamber efendimiz s.a.v onlarca hadisinde kendisine salavat getirmemizi istemiş ve belli miktarda salavat getiren insanları günahlarının affedilmesiyle ve cennetle müjdelemiştir. Peygamber efendimiz bazı sözlerinde ise adının anıldığı vakit kendisine salavat getirmeyen kişinin en cimri kişi olduğunu buyurmuşlardır. Peygamber efendimiz başka hadislerinden birindeyse “Sabah uyandığı zaman kim peygamberimize 10 tane salavat getirirse Allah onun 40 senelik günahını bağışlar” buyurmuşlardır. Peygamber efendimizin daha bir çok hadisinde salavatın önemini vurgulamıştır. Bu hadisleri internetten arayarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Binaenaleyh konudan sapmadan peygamber efendimize nasıl salavat getirmemiz gerektiğini açıklayalım.

Peygamber efendimize Latin harfleriyle okuyarak şu şekilde salavat getirebiliriz: Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed

Tabii kide en doğrusu peygamber efendimize salavat getirirken Arap alfabesinden okuyup öğrenmektir. Arap harfleriyle şu şekilde salavat getirebiliriz:

اللهم صلى على سيدنا محمد و على آل سيدنا محمد 

Peygamber efendimize sıkça salavat getirmeye gayret edelim. Salavat getirmenin faydasını peygamber efendimiz pek çok kez vurgulamıştır. Allah herkese sıklıkla salavat getirmeyi nasip etsin.

Bir önceki yazımız olan Peygamber Efendimizin Ailesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sihem
Peygamberimize salavat getirmek bence çok önemlidir. Bu güzel bilgilendirici yazı sayesinde din performans görevimi yaptım. Yazan admine teşekkürler.
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin