11 Kasım 2019, 3:34
 
admin
Forum Yöneticisiadmin
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
100
Mesajlar
0

Peygamberimize salavat nasıl getirilir

Peygamberimize salavat nasıl getirilir

Peygamber efendimiz s.a.v onlarca hadisinde kendisine salavat getirmemizi istemiş ve belli miktarda salavat getiren insanları günahlarının affedilmesiyle ve cennetle müjdelemiştir. Peygamber efendimiz bazı sözlerinde ise adının anıldığı vakit kendisine salavat getirmeyen kişinin en cimri kişi olduğunu buyurmuşlardır. Peygamber efendimiz başka hadislerinden birindeyse “Sabah uyandığı zaman kim peygamberimize 10 tane salavat getirirse Allah onun 40 senelik günahını bağışlar” buyurmuşlardır. Peygamber efendimizin daha bir çok hadisinde salavatın önemini vurgulamıştır. Bu hadisleri internetten arayarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Binaenaleyh konudan sapmadan peygamber efendimize nasıl salavat getirmemiz gerektiğini açıklayalım.

Peygamber efendimize Latin harfleriyle okuyarak şu şekilde salavat getirebiliriz: Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed

Tabii kide en doğrusu peygamber efendimize salavat getirirken Arap alfabesinden okuyup öğrenmektir. Arap harfleriyle şu şekilde salavat getirebiliriz:

اللهم صلى على سيدنا محمد و على آل سيدنا محمد 

Peygamber efendimize sıkça salavat getirmeye gayret edelim. Salavat getirmenin faydasını peygamber efendimiz pek çok kez vurgulamıştır. Allah herkese sıklıkla salavat getirmeyi nasip etsin.


Bir önceki yazımız olan Peygamber Efendimizin Ailesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 19 Nisan 2019 | 14:03:10
  Sihem

  Sihem
  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Peygamberimize salavat getirmek bence çok önemlidir. Bu güzel bilgilendirici yazı sayesinde din performans görevimi yaptım. Yazan admine teşekkürler.

   
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2020, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.