Osmanlı Devleti Dönemi’nde yaşayan bir seyyah olsaydınız nereleri gezerdiniz?

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 18 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1381
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Osmanlı Devleti Döneminde yaşayan bir seyyah olsaydınız nereleri gezerdiniz?  Kısaca bilgi veriniz

Osmanlı devleti zamanında pek çok eser ve iyi bir mimariler vardır. O dönemde yaşayan bir seyyah olsaydım ilk gitmek isteyeceğim yer İstanbul olurdu. Çünkü o dönemin önde gelen isimlerinden Mimar Sinan’ın pek çok güzel ve dayanıklı eserleri bulunmaktadır.En başta gelen eseri Süleymaniye Cami dir.

Şehzade Paşa Cami,Kılıç Ali Paşa Cami,Piyale Paşa Cami,Rüstem Paşa Cami,Şemsi Ahmet Paşa Cami ve bunun gibi 30 eseri daha vardır. Böyle güzel ve anlamlı eserleri tek tek gezip onları her ayrıntısına bakmak ve hikayelerini dinleyip onları en iyi şekilde yazmak isterdim. Bu yüzden ilk gezip görmek istediğim yer İstanbul dur.

Bir önceki yazımız olan Ülkemizde nüfus neden her yere eşit dağılmamış olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Anonim
Mimar Sinan gibi usta bir mimarın yapılarını incelemekten öte onun yanında olmayı onunla çalışmayı isterdim.Bu eserleri üreten o denli büyük bir zekaya sahip olan bir mimarı yakından tanımak ve ondan bişeyler öğrenmek isterdim.
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin