15 Aralık 2019, 0:35
 
zülal
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
392
Mesajlar
0

Osmanlı Devleti Dönemi’nde yaşayan bir seyyah olsaydınız nereleri gezerdiniz?

Osmanlı Devleti Döneminde yaşayan bir seyyah olsaydınız nereleri gezerdiniz?  Kısaca bilgi veriniz

Osmanlı devleti zamanında pek çok eser ve iyi bir mimariler vardır. O dönemde yaşayan bir seyyah olsaydım ilk gitmek isteyeceğim yer İstanbul olurdu. Çünkü o dönemin önde gelen isimlerinden Mimar Sinan’ın pek çok güzel ve dayanıklı eserleri bulunmaktadır.En başta gelen eseri Süleymaniye Cami dir.

Şehzade Paşa Cami,Kılıç Ali Paşa Cami,Piyale Paşa Cami,Rüstem Paşa Cami,Şemsi Ahmet Paşa Cami ve bunun gibi 30 eseri daha vardır. Böyle güzel ve anlamlı eserleri tek tek gezip onları her ayrıntısına bakmak ve hikayelerini dinleyip onları en iyi şekilde yazmak isterdim. Bu yüzden ilk gezip görmek istediğim yer İstanbul dur.


Bir önceki yazımız olan Ülkemizde nüfus neden her yere eşit dağılmamış olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 15 Aralık 2019 | 00:35:51
  Anonim

  Anonim
  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Mimar Sinan gibi usta bir mimarın yapılarını incelemekten öte onun yanında olmayı onunla çalışmayı isterdim.Bu eserleri üreten o denli büyük bir zekaya sahip olan bir mimarı yakından tanımak ve ondan bişeyler öğrenmek isterdim.

   
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2020, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.