“Ordu, ulusun ordusu idi ve şimdi ulus, bir ordu idi.” cümlesiyle ne anlatılmak istenmiştir?

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 19 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1381
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

“Ordu, ulusun ordusu idi ve şimdi ulus, bir ordu idi.” cümlesiyle ne anlatılmak istenmiştir? Kısaca bilgiler veriniz

Ordu, bir devleti koruyup kollayan, düşmanları topraklardan uzak tutan bir askeri birliktir. Fakat Milli mücadele zamanında bütün Türk Halkı birlik olup askere yardım ve vatanını korumak uğruna cephelere koştular.Cephelere gidemeyen kadınlar ellerindeki imkanlarla askerlere cephane taşıdılar.

Halk varını yoğunu savaş uğruna feda etti. Ve daha birçok fedakarlıkta bulundular. Ordu halkı korurdu evet ama Bu sefer halk ta ordunun bir parçası oldular. Yaptıkları fedakarlıkta belki birçok şehidimiz oldu ama onlar buna aldırış etmeyip bağımsızlık uğruna canlarını korkusuzca düşman karşısında savaşarak feda ettiler. Şimdi bu vatan da biz yaşayabiliyorsak bu onların korkusuz ve cesur olmalarının sayesindedir. Çünkü ulus yani halkımız da bizim bir askerimizdir.

Bir önceki yazımız olan Ülkemizde nüfus neden her yere eşit dağılmamış olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Anonim
Bence anlamı tüm millet bir ordu oldu ve milli birlik ve dayanışma ile vatanını savundu.Bİz ulus olarak bir ordu kurduk yok olan Türkiyeyi yeniden inşa ettik ve hiç yılmadan savaştık çalıştık.O insanlara çok şey borçluyuz
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin