16 Aralık 2019, 0:35
 
zülal
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
392
Mesajlar
0

“Ordu, ulusun ordusu idi ve şimdi ulus, bir ordu idi.” cümlesiyle ne anlatılmak istenmiştir?

“Ordu, ulusun ordusu idi ve şimdi ulus, bir ordu idi.” cümlesiyle ne anlatılmak istenmiştir? Kısaca bilgiler veriniz

Ordu, bir devleti koruyup kollayan, düşmanları topraklardan uzak tutan bir askeri birliktir. Fakat Milli mücadele zamanında bütün Türk Halkı birlik olup askere yardım ve vatanını korumak uğruna cephelere koştular.Cephelere gidemeyen kadınlar ellerindeki imkanlarla askerlere cephane taşıdılar.

Halk varını yoğunu savaş uğruna feda etti. Ve daha birçok fedakarlıkta bulundular. Ordu halkı korurdu evet ama Bu sefer halk ta ordunun bir parçası oldular. Yaptıkları fedakarlıkta belki birçok şehidimiz oldu ama onlar buna aldırış etmeyip bağımsızlık uğruna canlarını korkusuzca düşman karşısında savaşarak feda ettiler. Şimdi bu vatan da biz yaşayabiliyorsak bu onların korkusuz ve cesur olmalarının sayesindedir. Çünkü ulus yani halkımız da bizim bir askerimizdir.


Bir önceki yazımız olan Ülkemizde nüfus neden her yere eşit dağılmamış olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 16 Aralık 2019 | 00:35:24
  Anonim

  Anonim
  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Bence anlamı tüm millet bir ordu oldu ve milli birlik ve dayanışma ile vatanını savundu.Bİz ulus olarak bir ordu kurduk yok olan Türkiyeyi yeniden inşa ettik ve hiç yılmadan savaştık çalıştık.O insanlara çok şey borçluyuz

   
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2020, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.