Okulumuzu korumak için neler yapabiliriz?

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 10 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Okulumuzu korumak için neler yapabiliriz? Yazınız

Hayatımızın neredeyse yarısını okullarda geçiririz. Okullar bizlerin ikinci evidir. Sabah erkenden kalkar okula gider yeni bilgiler öğreniriz. Okullar birer bilgi yuvasıdır, bizleri eğiten aklımızı, geliştiren ve hayata hazırlayan kurumlardır. Evimizi nasıl koruyorsak nasıl temiz tutuyorsak, anne ve babamıza nasıl saygı gösteriyorsak okulumuzu da o şekilde korumalı,  temiz tutmalı ve Okulda çalışan görevlilere saygılı olmalıyız.

Eğer okulumuzu korumazsak ve okulumuza sahip çıkmazsak yeni bilgiler öğrenemez ve kendimizi geliştirmeyiz.  Okulumuzun bahçesini ve derslerimizi işlediğimiz sınıfları her zaman temiz tutmalı ve düzgün kullanmalıyız. Kullandığımız bu alanları her gün temizleyen bir insan olduğunu unutmamalıyız. Bizi hayata hazırlayan bu kurumları korumak hem kendimizi korumak, hem de bizden sonra gelecek olan arkadaşlarımıza miras bırakmaktır.

Bir önceki yazımız olan Ülkemizin yönetim biçimi nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sema Derbeder
Arkadaşlarım masalara genellikle isimlerini yazıyorlar.Benim fikrim bu tamamen yanlış bir davranış çünkü o sıralarda her öğrencinin hakkı var.
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin