Okulda neler öğreniriz?

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 98 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Okulda neler öğreniriz? Arkadaşlarınıza anlatınız

Okulda ne öğreniriz

Eğitim öğretim hayatımızda küçük bir çocukken başlarız. Okulda ilk olarak bizlere iyi birisi olmamız gerektiği ve bir takım kurallar öğretilir. Temel eğitim bu şekilde başlar. 1. Sınıfta bizlere alfabe öğretilir ve harflerin yazımı gösterilir. Zamanla okumayı ve yazmayı öğreniriz.

Okumamızı hızlandırmak ve okuduğumuzu daha iyi anlamak için bolca kitap okuruz. Okullarda ahlak kuralları, kanunlar ve okul kuralları da öğretilir. Bazı okullar öğrencilere sağlık ve trafik dersi de verir. Sağlık dersinde bizlere, acil durumda nasıl ilk yardım yapılacağı öğretilir. Trafik dersinde ise trafik levhalarının anlamları ve trafik kurallarını öğretirler. Hayata dair bir çok şeyi okullarda öğreniriz. Okullar bizlerin ikinci evidir. Her çocuk okumayı, yazmayı ve kendini geliştirmeyi okullarda öğrenir. Bir insanın çalışıp iyi bir mevki sahibi olması için okullarda okuması ve çalışması şarttır.

 

Bir önceki yazımız olan Ülkemizin yönetim biçimi nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Incoming search terms:

  • okulda neler öğreniriz
İbrahim
Ben okula başladığım günden beri bir sürü şey öğrendim. Öğretmenlerim her zaman bizim eğtitimimiz için çok uğraştılar. Okulda ve okul dşında bize her zaman bir şeyler öğrettiler. Hepsine teşekkür ediyorum.
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin