auto
19 Ocak 2021, 10:53
 
Forum Yöneticisiadmin
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
1262
Mesajlar
0

Nüfusu fazla olan iller hangileridir? Sizce bu durumun sebebi nelerdir?

Nüfusu fazla olan iller hangileridir? Sizce bu durumun sebebi nelerdir? Maddeler halinde yazınız

İstanbul, Ankara, İzmir,Antalya bu gibi şehirlerde nüfus fazladır. İstanbul’un kalabalık olmasının sebebi sanayi ve ticaret merkezidir ayrıca Türkiye’nin en kalabalık şehri olmaktadır. iş imkanı olanağı fazla olduğu için genellikle her şehirden göç almaktadır.

İzmir ise liman kenti ve sanayi bölgesidir. Burada da kolay iş bulunacağı için göç almaktadır. Ankara başkent ve sağlık sektöründen dolayı göç almakta ve son olarak Antalya ise turizmden kaynaklı otel de kolay iş bulma imkanları vardır. Görüldüğü üzere nüfusun fazla olmasının sebebi hep bir iş imkanıdır. İnsanlar işsizlikten nerede iş bulursa oraya yönelmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ülkemizde nüfus neden her yere eşit dağılmamış olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 16 Aralık 2019 | 00:25:54
  Anonim

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Eğitim ve iş imkanlarının olmadığı iller genellikle nüfusu az olan illerdir.İş imkanları insanlar için çok önemli bir yer tutar.Eğer tarım ile de uğraşmıyorlarsa insanlar büyün kentlere taşınmayı tercih eder

   
  Bağlantı
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2021, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.