Nesli Tükenmekte Olan Canlıları Korumak İçin Neler Yapılabilir?

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 55 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1381
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Nesli Tükenmekte Olan Canlıları Korumak İçin Neler Yapılabilir? Kısaca Yazınız

nesli tükenmekte olan hayvanlar

İnsanlar kendi çıkarları için her gün binlerce hayvanı öldürüyor veya sakat bırakıyor. Örnek vermek gerekirse bir yılanın, bir aslanın veya zebranın derileri için canlarına kıyılıyor. Afrika’da yaşayan milyonlarca hayvan türü günümüzde nesli tükenmektedir. Bunların sorumlusu sadece insanlardır. Doğal dengeyi bozarak hayvanların yaşam alanlarını elinden alan ve onları kendi çıkarları için yok edende tam olarak biz insanlarız.

Nesli tükenmekte olan bir çok canlı için av yasağı getirilebilir. Dünya genelinde alınabilecek bir ortak karar ile hayvanların öldürülmesine ve sakat bırakılmasının önüne geçebiliriz. Bir diğer yapabileceğimiz konu ise insanları bilinçlendirmektir. İnsanları küçük yaştan itibaren bu konularda eğitmeli ve bilgilendirmeliyiz. Çocuklara hayvan sevgisi aşılamalı ve onları onlara zarar verecek şekilde büyütmemeliyiz. Hayvanların yavaş yavaş sonlarının gelmesi biz insanların da sayılı günlerinin kalmasına sebep olacaktır. Doğal dengeyi bozmak bizlerin hayatlarını ve düzenini de aynı şekilde bozacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Denizciler, Pusula Dışında Hangi Yöntemleri Kullanarak Yönlerini Bulabilirler? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Recep Kurum
Avlanmak ve doğanın düzeninin bozulması hayvanların neslinin tükenmesine yol açıyor.Nesli tükenen hayvanlar da bazı nesillerin besin kaynağı ise onların da nesli tükeniyor.
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin