1 Mayıs 2019, 13:32
 
Forum Yöneticisiadmin
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
1261
Mesajlar
0

Nesli Tükenmekte Olan Canlıları Korumak İçin Neler Yapılabilir?

Nesli Tükenmekte Olan Canlıları Korumak İçin Neler Yapılabilir? Kısaca Yazınız

nesli tükenmekte olan hayvanlar

İnsanlar kendi çıkarları için her gün binlerce hayvanı öldürüyor veya sakat bırakıyor. Örnek vermek gerekirse bir yılanın, bir aslanın veya zebranın derileri için canlarına kıyılıyor. Afrika’da yaşayan milyonlarca hayvan türü günümüzde nesli tükenmektedir. Bunların sorumlusu sadece insanlardır. Doğal dengeyi bozarak hayvanların yaşam alanlarını elinden alan ve onları kendi çıkarları için yok edende tam olarak biz insanlarız.

Nesli tükenmekte olan bir çok canlı için av yasağı getirilebilir. Dünya genelinde alınabilecek bir ortak karar ile hayvanların öldürülmesine ve sakat bırakılmasının önüne geçebiliriz. Bir diğer yapabileceğimiz konu ise insanları bilinçlendirmektir. İnsanları küçük yaştan itibaren bu konularda eğitmeli ve bilgilendirmeliyiz. Çocuklara hayvan sevgisi aşılamalı ve onları onlara zarar verecek şekilde büyütmemeliyiz. Hayvanların yavaş yavaş sonlarının gelmesi biz insanların da sayılı günlerinin kalmasına sebep olacaktır. Doğal dengeyi bozmak bizlerin hayatlarını ve düzenini de aynı şekilde bozacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Evimizde Kullandığımız Teknolojik Ürünler Hayatımızı Nasıl Kolaylaştırır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 02 Eylül 2019 | 19:46:58
  Recep Kurum

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Avlanmak ve doğanın düzeninin bozulması hayvanların neslinin tükenmesine yol açıyor.Nesli tükenen hayvanlar da bazı nesillerin besin kaynağı ise onların da nesli tükeniyor.

   
  Bağlantı
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2021, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.