auto
7 Ocak 2021, 1:06
 
Forum Yöneticisiadmin
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
1262
Mesajlar
0

Muhammed isminin anlamı nedir

Muhammed isminin anlamı nedir?

Muhammed ismi son peygamber Hz. Muhammed s.a.v’e konulmuş ve özellikle peygamber efendimiz s.a.v’e bu isim verildikten sonra bir çok bebeğe bu isim verilmeye başlanmıştır. Peygamber efendimiz s.a.v’e bu ismi dedesi Abdulmuttalip vermiştir. Muhammed isminin manası ise “hamdu sena olmuş, tekrar tekrar övülmüş; güzel huylu” anlamına gelmektedir.

Günümüzde 2 ismi olan hemen hemen her erkek çocuğunda genellikle ilk isminin Muhammed olduğu görülür. Muhammed isminin bu kadar çok yaygın olmasının en büyük sebebi Muhammed isminin İslam dininde önemli bir yere sahip olmasıdır. Kişisel gözlemlerimde Muhammed ismi verilen çocuklarda aşırı hareketlilik ve yaramazlık gözlemliyorum. Bu gözlemimde bir çok kişiyi gördüm ve çok garipsedim. Özellikle tek ismi Muhammed olan çocuklar aşırı hareketli olabiliyor. Sizinde böyle bir gözleminiz varsa yorumlara yazabilirsiniz.

 • 19 Nisan 2019 | 17:12:21
  rauf

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Bu kadar güzel bir anlama sahip olan isimde Peygamberimize yakışırdı. İsimi ile bütünleşmiş birisidir peygamberimiz.

   
  Bağlantı
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2021, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.