Milli birlik ve beraberlik bizlere neler kazandırır?

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 25 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Milli birlik ve beraberlik bizlere neler katar ? 

Birlik ve Beraberlik

Yüz yıllardır bu topraklarda var olmamızın tek yolu milli birlik ve beraberliğimizdir. Bir ülkenin büyümesi, ilerlemesi ve dış güçlere karşı dirençli olması için o halkın milli birlik ve beraberlik duygusunun gelişmesi gerekmektedir. Milli birlik ve Beraberlik bir toplumu bir arada tutan en önemli unsurdur.

Milli birlik ve beraberliğin olmadığı ülkelerde, devletin başına gelebilecek bir durum karşısında halkın sessiz kalması olasıdır. Devletini korumayan, bayrağına sahip çıkmayan bir toplum yok olmaya mahkumdur. Ülkemizde tüm dünyaya yetecek kadar örnek bulunan bu konu yazılar yazarak bitmez. Yakın tarihten örnek vermek gerekirse, 15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizde bir grup asker darbe girişiminde bulundu. Tank, Savaş uçakları, helikopter ve silahlı olarak halkın karşısına çıktılar. Milli birlik ve beraberlik duygusu dolup taşan ve iman dolu göğsü olan Türk insanı bu darbeye boyun eğmedi ve demokrasimize yapılan bu saldırılarla göğüs göğüse çarpıştı. Üzerilerine açılan ateşlere rağmen geri durmadılar, tankların önüne yattılar. Bu millet tüm dünyanın örnek alması gereken bir milli birlik ve beraberliğe imza atmıştır. Ülkemizde insanlar bayrakları ve toprakları için yaşarlar. Toprağı ve bayrağı olmayan bir insan hiç bir şeydir.

Bir önceki yazımız olan Ülkemizin yönetim biçimi nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Zeynep Koşer
Eğer milli birlik duygusu ülkemizde gelişmiş olsaydı iç çatışmalar biter ve sağlıklı bir toplum olurduk.Ve bilimle uğraşırdık didinmek yerine
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin