Millî birlik ve beraberlik bir millete neler kazandırır? Düşüncelerinizi anlatınız.

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 15 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1381
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Millî birlik ve beraberlik bir millete neler kazandırır?  Maddeler halinde belirtiniz 

Bir toplumda veya bir millette birlik ve beraberlik olması gerekir. Bir ülkenin ilerleyebilmesi, gelişebilmesi buna bağlıdır. Devletin halkı birlik olursa o devlet düşmanlara karşı dimdik ayakta durur. Tarihten de görüldüğü üzere birlik olmayan devletlerin bağımsızlığı da elinden kolay alınır.

Bir toplumda oluşacak birlik bağların güçlenmesine ve her işin üstesinden gelerek en üst düzeye ulaşmasını sağlar. Birlik ve beraberlik olan bir yerde hem huzur, hem mutluluk hemde sevgi bir olur. Bu yüzden dışarıya karşı yani düşmanlara karşı bir olmamız gerekir ki kimse bizi deviremesin kimse bizim bayrağımızı göklerden indiremesin. Al yıldızlı bayrağımız hep göklerde dalgalanabilsin.

Bir önceki yazımız olan Ülkemizde nüfus neden her yere eşit dağılmamış olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Anonim
Milli birlik ve beraberlik varsa bi ülkede huzur ve başarı var demektir.İç kaynaklarımızı terör gibi pis şeylere harcamıyor ve bilim için çalışıyoruz demektir.Bu ülkenin de milli birliğinin oluşmasını çok fazla istiyorum
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin