16 Aralık 2019, 0:51
 
zülal
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
392
Mesajlar
0

Millî birlik ve beraberlik bir millete neler kazandırır? Düşüncelerinizi anlatınız.

Millî birlik ve beraberlik bir millete neler kazandırır?  Maddeler halinde belirtiniz 

Bir toplumda veya bir millette birlik ve beraberlik olması gerekir. Bir ülkenin ilerleyebilmesi, gelişebilmesi buna bağlıdır. Devletin halkı birlik olursa o devlet düşmanlara karşı dimdik ayakta durur. Tarihten de görüldüğü üzere birlik olmayan devletlerin bağımsızlığı da elinden kolay alınır.

Bir toplumda oluşacak birlik bağların güçlenmesine ve her işin üstesinden gelerek en üst düzeye ulaşmasını sağlar. Birlik ve beraberlik olan bir yerde hem huzur, hem mutluluk hemde sevgi bir olur. Bu yüzden dışarıya karşı yani düşmanlara karşı bir olmamız gerekir ki kimse bizi deviremesin kimse bizim bayrağımızı göklerden indiremesin. Al yıldızlı bayrağımız hep göklerde dalgalanabilsin.


Bir önceki yazımız olan Ülkemizde nüfus neden her yere eşit dağılmamış olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 16 Aralık 2019 | 00:51:17
  Anonim

  Anonim
  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Milli birlik ve beraberlik varsa bi ülkede huzur ve başarı var demektir.İç kaynaklarımızı terör gibi pis şeylere harcamıyor ve bilim için çalışıyoruz demektir.Bu ülkenin de milli birliğinin oluşmasını çok fazla istiyorum

   
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2020, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.