Kurtuluş Savaşı büyük bir imeceye benzetilebilir mi? Niçin?

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 26 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1381
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Kurtuluş Savaşı büyük bir imeceye benzetilebilir mi? Niçin? Kısaca bilgiler veriniz

İmece, kırsal yerleşim yerlerinde, birçok kişinin toplanıp elbirliği ile bir kişinin tarlasını sürmek, ekinini biçmek, harmanını kaldırmak, mısırını, fındığını toplamak vb. gibi bir işini görmesi ve böylece herkesin bu türden işlerinin sırayla bitirilmesi anlamına gelir. Kurtuluş savaşın da Türk halkının birlik kurarak orduya yardım etmesi bir nevi imeceye benzetilebilir.

Türk askerleri ve halkı hiçbir çıkar göstermeksizin sadece vatanı için canlarını hiçe sayıp ellerinden ne geliyorsa, varını yoğunu ortaya koyarak devletine vatanına nasıl sahip çıkılacağını göstermiş oldular. Burada kurdukları bağ el ele vererek güçlendi ve savaşı almamıza zaferle yurdumuzu düşmanlara teslim etmememize vesile oldu.

Bir önceki yazımız olan Ülkemizde nüfus neden her yere eşit dağılmamış olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Forum Kitabı Benzer Konuları:

  • kurtuluş savaşı büyük bir İmeceye benzetilebilir mi
Anonim
Bence benzetilebilir.Çünkü kadın ve erkek demeden tüm milletimiz yaşlısı genci çocuğu vatanını kurtarmak için ellinden her geleni yapmıştır.Bazıları yemek pişirmiş bazıları mermi taşımış bazıları kıyafetleri dikmiş ama herkes bişeyler yapmış
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin