16 Aralık 2019, 0:34
 
zülal
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
392
Mesajlar
0

Kurtuluş Savaşı büyük bir imeceye benzetilebilir mi? Niçin?

Kurtuluş Savaşı büyük bir imeceye benzetilebilir mi? Niçin? Kısaca bilgiler veriniz

İmece, kırsal yerleşim yerlerinde, birçok kişinin toplanıp elbirliği ile bir kişinin tarlasını sürmek, ekinini biçmek, harmanını kaldırmak, mısırını, fındığını toplamak vb. gibi bir işini görmesi ve böylece herkesin bu türden işlerinin sırayla bitirilmesi anlamına gelir. Kurtuluş savaşın da Türk halkının birlik kurarak orduya yardım etmesi bir nevi imeceye benzetilebilir.

Türk askerleri ve halkı hiçbir çıkar göstermeksizin sadece vatanı için canlarını hiçe sayıp ellerinden ne geliyorsa, varını yoğunu ortaya koyarak devletine vatanına nasıl sahip çıkılacağını göstermiş oldular. Burada kurdukları bağ el ele vererek güçlendi ve savaşı almamıza zaferle yurdumuzu düşmanlara teslim etmememize vesile oldu.


Bir önceki yazımız olan Ülkemizde nüfus neden her yere eşit dağılmamış olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 16 Aralık 2019 | 00:34:20
  Anonim

  Anonim
  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Bence benzetilebilir.Çünkü kadın ve erkek demeden tüm milletimiz yaşlısı genci çocuğu vatanını kurtarmak için ellinden her geleni yapmıştır.Bazıları yemek pişirmiş bazıları mermi taşımış bazıları kıyafetleri dikmiş ama herkes bişeyler yapmış

   
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2020, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.