Komşuluk ilişkileri neden önemlidir ?

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 43 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1381
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Komşuluk ilişkileri neden önemlidir ? Komşuluk ilişkilerimize neden dikkat etmeliyiz

 

Komşuluk ilişkisinin önemi

Atalarımızın komşu komşunun külüne muhtaçtır sözü bizlere komşuluk ilişkilerinin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Komşuluk ilişkileri günümüzde eskisi kadar sıkı olmasa da bazı bölgelerimizde halen devam etmektedir.

Komşularımız ile aramızın iyi olması, onlar ile iletişimimizin sağlıklı olması her zaman faydalıdır. Her hangi bir acil durumda bizlere yardımcı olacak insanlar komşularımızdır. Komşular zamanla bizlerin birer aile ferdi olurlar. Çay ziyaretleri, yemek ikramları gibi nazik davranışlar zamanla iki ev halkının yakınlaşmasını sağlar. İyi günümüzde kötü günümüzde bizlere destek olmaları için her zaman komşularımıza ihtiyaç duyarız. Komşuluk ilişkilerini iyi tutmak bu yüzden önemlidir. Yeni bir yere taşındığımız zaman bizlere yabancılık hissettirmemek için çabalayan, bizler için çabalayan, arkamızda duran komşulara sahip olmak için her zaman komşuluk ilişkilerimizi iyi tutmalıyız.

Bir önceki yazımız olan Ülkemizin yönetim biçimi nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

şenol
Komşularımız ile biz sürekli yemekler yer, pikniğe gider bir birimiz ile sohbetler eder ziyaretlerde bulunuruz. Komşularımız ile aramızı bu şekilde iyi tutmak çok önemlidir bence.
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin