İnternet’in eğitime faydaları nelerdir?

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 16 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

İnternet’in eğitime faydaları nelerdir? Örnekleyerek açıklayınız

Eğitimde İnternetin önemi hakkında bilgi

Teknoloji günümüzde de hız kesmeden ilerlemektedir. Teknoloji belirli bir sektörde değil bütün sektörlerde gelişme göstermektedir. Eğitimde de bir çok teknolojik alet çocukların eğitimi için kullanılmaktadır. Bunlardan kısaca bahsetmemiz gerekirse sınıflarda bulunan akıllı tahtalar.

Akıllı tahtalar her okulda ve sınıfta bulunan dokunmatik ekranlı internet ile donatılmış bir tahtadır. Bu akıllı tahta ile öğrenciler bilgiye daha kısa yoldan, daha pratik şekilde ulaşabilirler. Akıllı tahtalar çocukların görsel olarak gelişimine ve teknolojiyi yakından kullanabilme ve takip etmesine de katkıda bulunmaktadır. Akıllı tahtalar dışında öğrencilere kişisel olarak dağıtılan tabletler de örnek olarak verilebilir. Öğrencilerin teknoloji ve İnternet ile yakından tanışması beraber eğitimde kullanılması hem öğrenciler açısından hemde onların gelişimi açısından çok önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Hangi iletişim araçlarını kullanarak İnternet'e girebiliriz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Müge
E okul projeleri sayesinde evde de derste gördüğümüz şeylerin tekrarını sağlayabiliyoruz.Notlarımızı elektronik bir ortamda da tutabiliriz.Doğru kullanmayı bilmek gerekiyor.
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin