İnsanların Doğaya Olumlu Etkileri Nelerdir?

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 27 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

İnsanların Doğaya Olumlu Etkileri Nelerdir? Kısaca Bilgi Veriniz

Doğal Çevre

İnsanların doğaya olumsuz etkileri olduğu gibi olumlu etkileri de vardır. İnsanlar doğayı temizleme etkinlikleri düzenleyerek doğayı ve çevreyi daha güzel bir alana çevirirler. Birçok insan bir araya gelerek fidan dikme, ve doğayı korumamız gerektiği hakkında seminerler düzenleyerek olumlu davranışlar sergiler.

İnsanlar doğayı korumak zorundadır, çünkü doğal ortam yok olursa ve doğal denge bozulursa insanlıkta yaşamını çok fazla sürdüremez. İnsanların yaşam kaynaklarının neredeyse hepsi doğadan karşılanmaktadır. İşte bu yüzden bilinçli insanlar doğaya karşı her zaman olumlu davranışlar sergiler. Ağaçları sular, hayvanlara barınak yapar, ormanları temiz tutar ve fidanlar diker. İnsanların doğaya olumlu etkileri arttıkça insanlığın yaşam kalitesi de artacaktır.

Bir önceki yazımız olan Nesli Tükenmekte Olan Canlıları Korumak İçin Neler Yapılabilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ozan
İnsanlar bazen de olsa doğa için güzel şeyler yapabilir.Örnek vermek gerekirse kurak toprakları yeşillendirir.Ağaç dikebilir kesmek yerine
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin