16 Aralık 2019, 0:33
 
zülal
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
392
Mesajlar
0

İnsanlar hava durumunu niçin takip eder? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

İnsanlar hava durumunu niçin takip eder? Düşüncelerinizi Kısaca Paylaşınız

İnsanlar hava durumunu takip etmelerinin sebebi yapacakları işleri hava durumuna göre planlamakta oldukları içindir.Yapılacak bir gezi ,toplantı, piknik gibi aktivite veya işleri doğru zamanda ve iyi hava da yapmamız gerekir. Bu yüzden insanlar hava durumuna bakarak kendilerini ona göre planlayıp her şeye hazır olarak iyi bir şekilde günlerine başlarlar.

Tarımla uğraşan bir ailenin böyle durumlarda önlem alması gerekir o yüzden hava durumun bakmak onlar için çok yarayışlıdır. Tek o aile içinde değil Türkiye’nin yani halkın kullandığı erzaklar da tarlalarda yetiştiği için uygun hava şartlarında durmaları gerekir. Hava durumuna bakarak kolay bir şekilde önlem alınmasına yardımcı olunur.


Bir önceki yazımız olan Amasya Görüşmelerinin Millî Mücadele açısından önemi nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 16 Aralık 2019 | 00:33:21
  Anonim

  Anonim
  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Hava durumunu günlerini planlamak için takip ederler soğuk olacaksa ona göre giyinirler.Yağmur yağacaksa şemsiye alırlar.Sel fırtına olacaksa evden çıkmazlar.Yani bu şeyler için dikkat ederler

   
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2020, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.