İletişimde elleri kullanmanın faydaları nelerdir?

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 9 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

İletişimde elleri kullanmanın faydaları nelerdir? Kısaca bilgi veriniz

İki insanın bir birine duygu ve düşüncelerini sözlü veya yazılı olarak iletmesine iletişim denir. İletişim insanlar arasında sürekli gerçekleşen bir olaydır. İletişimde sözün önemi olduğu kadar el hareketlerini kullanmamızda çok önemlidir.

Bir konuşma sırasında ellerimizi konuşmamızda ki duyguya göre veya duruma göre kullanmamız iletişimimizi güçlendirir. İyi bir konuşmacı karşısında ki tarafa istediklerini aktarmak için konuşması sırasında el hareketlerini mutlaka kullanır. Bir çok siyasetçi ve komedyen konuşmaları sırasında el hareketlerini sıkça kullanırlar. İletişimde el hareketlerini kullanmanın önemi çok fazladır. Anlatılmak istenileni daha etkileyici bir şekilde iletir ve karşımızdaki kişiyi etkileriz. Ellerimizi kullanarak iletişimi desteklemek aynı zamanda anlattıklarımızı karşıdaki kişinin betimlemesine de yardımcı olur. Anlatılan konuyu gözde canlandırabilme imkanı oluşur.

Bunun yanı sıra sağlıklı bir iletişimin temeli oluşur, karşımızda ki kişi bizi yanlış anlamaz. Her türlü iletişimde mutlaka ellerimizi kullanmalıyız.

Bir önceki yazımız olan Gazetenin hayatımızdaki yeri nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Enes
Sınıfta öğretmenimiz ders anlatırkende sürekli el hareketlerini kullanıyor. Bence bu hareketleri yapması bizim daha iyi öğrenmemize yardımcı oluyor. Anlattığı bilgileri bu hareketler ile desteklemesi çok mantıklı.
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin