Hz. Muhammed’in çocuklarının isimleri nelerdir

Bu konu admin tarafından 2 sene önce açıldı, 65 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 2 ay önce
Konu Sayısı: 1381
Yanıt Sayısı: 0
2 sene önce

Peygamber efendimizin çocuklarının isimleri ve anneleri

Peygamber efendimiz s.a.v bazıları Hz. Hatice’den bazılarıysa diğer eşlerinden olmak üzere toplam 7 tane çocuğu vardır. Bu çocuklarının neredeyse hepsi peygamber efendimizden evvel vefat etmiş kimi çocuğu ise daha sütten kesilmeden vefat etmiştir. Peygamber efendimiz bu zor durumlara rağmen Allah’a şükretmiş ve asla isyan etmemiştir.

Peygamber efendimizin 3 erkek, 4 kızı vardır. Peygamber efendimizin soyunu kızları devam ettirmektedir. Peygamber efendimiz s.a.v’in Kasım, Abdullah ve İbrahim olmak üzere 3; Fatıma, Rukkiye, Zeynep ve Ümmü Gülsüm olmak üzere 4 kızı vardır. Bu evlatlarından yalnızca Fatıma annemiz peygamber efendimizden sonra vefat etmiştir.

Peygamber efendimiz çocuk yaşlarında annesini, babasını ve dedesini kaybetmiş ve bu acılara rağmen evlendiği zamanda ise küçük yaşta çocuklarını kaybetmiştir. Allah çocuklarını kaybeden insanlara yardım etsin. Allah kimseyi böyle bir acıyla sınamasın.

Bir önceki yazımız olan Peygamberlerin özellikleri nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Abdullah
Öğretmenimiz benden peygamberimizin çocuklarının isimlerini araştırmamı istedi. Bu güzel bilgi dolu yazı için çok teşekkürler.
Konuya Bir Cevap Yazın


  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin