7 Ocak 2021, 1:05
 
Forum Yöneticisiadmin
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
1261
Mesajlar
0

Hz Muhammed’in amcalarının ismi

Hz. Muhammedin amcaları isimleri nelerdir

Peygamber efendimiz s.a.v’in 10 tane amcası olduğu bilinmektedir. Peygamber efendimizin zor zamanlarında yanlarında olan Ebu Talip en çok bilenen amcalarındandır. Bunun yanında Hz. Hamza gibi önemli insanlarda peygamberimizin amcalarındandır. Peygamber efendimiz s.a.v dedesi öldükten sonra amcası Ebu Talip’in yanında yaşamını devam ettirdiğinden dolayı bir çok insan Ebu Talip’i tanır. Biz bu konuda ise peygamber efendimizin geriye kalan 10 amcasının adlarını paylaşacağız.

Peygamber efendimizin amcaları şu kişilerdir: Haris, Zübeyr, Ebu Talib, Ebu Leheb, Kusem, Dırar, Mukavvim, Hacl, Hz. Hamza (r.a) ve Hz. Abbas (r.a)

Bu 10 kişi peygamber efendimizin amcalarındandır. Ebu Lehep gibi peygamberimize zulmedenler olduğu gibi Hz. Hamza ve Ebu Talip gibi peygamberimizin yanında olan amcalarıda vardır.

 • 19 Nisan 2019 | 17:11:39
  Mehmet

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Peygamberimiz kendi ailesi ve ona inanan herkese merhamet göstermiştir. Ona inanan amcalarına da inanmayan amcalarına da. Gerçekten alemlere rahmet olması için gönderilmiştir peygamberimiz.

   
  Bağlantı
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2021, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.