10 Eylül 2019, 14:22
 
Forum Yöneticisiadmin
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
1261
Mesajlar
0

Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz konulu kompozisyon

Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz konulu kompozisyon Örneği 

KARDEŞ BAĞI

Biz insanlar farklı din, dil ve ırka sahip olabilir. Eğer hepimiz bir bayrağın gölgesi altında yaşıyorsak bir birimize her zaman saygı ve sevgi ile yaklaşmalıyız.

Atalarımız eskiden nasıl yüz yıllarca bir arada saygı, sevgi, huzur ve güvenli bir şekilde yaşadıysa bizlerinde aynı onlar gibi bir arada yaşamayı en iyi şekilde başarmamız gerekmektedir. Şairin dediği gibi ” Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz.”

Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz, hepimiz kardeşiz. Hepimiz bir oldukça bizi kimse kıramaz, aramıza kimse giremez ve yıkılmaz bir güç oluruz. Toplumsal olarak bu konuya her zaman dikkat çekmeli ve özen göstermeliyiz.

Bir önceki yazımız olan Evimizde Kullandığımız Teknolojik Ürünler Hayatımızı Nasıl Kolaylaştırır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 11 Ekim 2019 | 15:56:06
  Anonim

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  hepimiz aynı eşitliklerdeyiz.Kimse birbirinden üstün değildir.hepimiz huzur,mutluluk içinde yaşayamayız

   
  Bağlantı
 • 13 Ekim 2019 | 13:11:51
  Kardeşlik

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Hepimiz ayni kilimin desenleriyiz derken aslinda hepimiz bu dunyada yasiyoruz ve bu dunya tum insanlar baris icerisinde birlik ve beraberlikteyken guzeldir. Eger tum insanlar birbirleriyle kus olsalardi ve birbirleriyle hic selamlasmasalardi bu dunyanin hic bir anlami kalmazdi. Ayni kilimin desenleri gibi. Eger bir kilimde de sadece ayni desenler olsaydi cok hos gorunmezdi. Ama rengarenk ve desen desen olursa cok hos gorunur. Ornegin bir resim cizerken hep ayni rengi kullanirsak resmimiz cok sikici gorunur. Yani kisaca:
  HEPİMİZ AYNI KİLİMİN DESENLERİYİZ…

   
  Bağlantı
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2021, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.