Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz konulu kompozisyon

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 785 kere okundu ve 3 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1381
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz konulu kompozisyon Örneği 

KARDEŞ BAĞI

Biz insanlar farklı din, dil ve ırka sahip olabilir. Eğer hepimiz bir bayrağın gölgesi altında yaşıyorsak bir birimize her zaman saygı ve sevgi ile yaklaşmalıyız.

Atalarımız eskiden nasıl yüz yıllarca bir arada saygı, sevgi, huzur ve güvenli bir şekilde yaşadıysa bizlerinde aynı onlar gibi bir arada yaşamayı en iyi şekilde başarmamız gerekmektedir. Şairin dediği gibi ” Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz.”

Hepimiz aynı kilimin desenleriyiz, hepimiz kardeşiz. Hepimiz bir oldukça bizi kimse kıramaz, aramıza kimse giremez ve yıkılmaz bir güç oluruz. Toplumsal olarak bu konuya her zaman dikkat çekmeli ve özen göstermeliyiz.

Bir önceki yazımız olan Okula hazırlıksız gitmek ders başarımızı nasıl etkiler? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sevda
Isime yaradi yani tesekuler "hepimiz ayni kilimin desenleriyiz kardes demek"""):):
hepimiz aynı eşitliklerdeyiz.Kimse birbirinden üstün değildir.hepimiz huzur,mutluluk içinde yaşayamayız
Kardeşlik
Hepimiz ayni kilimin desenleriyiz derken aslinda hepimiz bu dunyada yasiyoruz ve bu dunya tum insanlar baris icerisinde birlik ve beraberlikteyken guzeldir. Eger tum insanlar birbirleriyle kus olsalardi ve birbirleriyle hic selamlasmasalardi bu dunyanin hic bir anlami kalmazdi. Ayni kilimin desenleri gibi. Eger bir kilimde de sadece ayni desenler olsaydi cok hos gorunmezdi. Ama rengarenk ve desen desen olursa cok hos gorunur. Ornegin bir resim cizerken hep ayni rengi kullanirsak resmimiz cok sikici gorunur. Yani kisaca: HEPİMİZ AYNI KİLİMİN DESENLERİYİZ...
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin