Hayvanların Yaşamımızdaki Yeri ve Önemini Örnekler Vererek Açıklayınız

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 24 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Hayvanların Yaşamımızdaki Yeri ve Önemi Hakkında Kısaca Bilgi

hayvanlar alemi

Hayvanlar, insanlığın ilk gününden beri bir çok farklı alanda yararlı olmuştur. Mesela hayvanların etinden,yününden,sütünden ve gücünden her zaman faydalanmışızdır. İnsanlar günümüzde halen küçükbaş ve büyükbaş, arıcılık, tavukçuluk, kuşçuluk gibi faaliyetlerde bulunarak geçimini sağlarlar. Doğu illerimizde ağırlıklı olan bu geçim kaynaklarının temelini hayvanlar oluşturmaktadır.

Hayvanların hayatımızda ki önemini kelimeler ile anlatamayız. Bizlere besin, işlerimize yardımcı ve bir geçim kaynağı. Bir insan için gerekli olan en temel konularda bizlere yardımcı olmaktadır. Farklı bir örnek vermek gerekirse tavuğun etinden ve yumurtasından faydalanırız. Yeri gelir etini yeriz yeri gelir etini satarız veya yumurtasını yer yumurtasını satarız. Küçük bir hayvanın bile insanların hayatında çok büyük rolü vardır. Dağlık alanlarda yapılan arıcılıkta buna benzerdir. Arılar bal yapar ve bizler bu balı tüketir satarız. Hayvanlar olmasaydı insanlık bu kadar ilerleyemez, bir çok insanın besin kaynağı olmazdı. Hayvanlar her zaman insanlara yararlı olmuştur ve bundan sonrada olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Yeryüzünde Bitkiler Olmasaydı Neler Olurdu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Anonim
Hayvanlar hayatımızda çok önemli bir yere sahiptir. Eskiden atlar ulaşım ve taşımacılık için köpekler koruma ve yardımcı olmak için eğitilmiştir. Günümüzde hayvanlar sadece insanların yararı için varmış gibi davranılıyor ama bence bu çok yanlış.
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin