Günlük yaşamda yaptığınız hareketleri düşünerek kuvvetin bu hareketlere etkilerinin neler olduğunu belirleyiniz

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 17 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1381
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Günlük yaşamda yaptığınız hareketleri düşünerek kuvvetin bu hareketlere etkilerinin neler olduğunu belirleyiniz

Kuvvet bir cismi etki ederek hareketlenmesini sağlamaya denir.Kuvvet ile duran bir cismi hareket ettirebilir, hareket eden bir cismi yavaşlatabilir ve hızlandırabilir veya hareket yönlerini değiştirebiliriz.

Günlük hayatta yaptığımız pek çok hareketin üzerinde kuvvetinde etkisi vardır. Kuvvetin sağlandığı kaynaklar vardır. Bunlar kas kuvveti,yakıt kuvveti, suyun ve havanın kaldırma kuvveti gibi.Sabah uyandığımızda kahvaltı yapmak için sandalyeyi çekeriz buda cismi kuvvet ile hareket etmesine neden olur.Yakıt kuvveti ise iş için veya bir yerlere gitmek için kullandığımız araba, motor gibi motorlu taşıtların yakıt ile hareket etmesi sonucu yine bir kuvvet uygulanmış olur. Suyun kaldırma kuvveti ise cismin su üzerindeki durumudur.Su içindeki cismin ağırlığına göre batmayıp havada kalıyorsa buda suyun kaldırma kuvvetini gösterir.

Bir önceki yazımız olan Ülkemizde nüfus neden her yere eşit dağılmamış olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Anonim
Kuvvet diyince aklına kas gelenlerdenmisiniz sizde benim gibi :D Şaka bi yana gerçekten zor bir konu daha detaylara inince daha da zorlaşıyor.Şimdiden daha dikkatli konuyu en başından öğrenmemiz bizim için iyi olacak
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin