Güçlü yönlerinizin günlük hayatınızdaki etkileri nelerdir? Arkadaşlarınız ve öğretmeninizle paylaşınız

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 61 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1381
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Güçlü yönlerinizin günlük hayatınızdaki etkileri nelerdir? Kısaca bilgi veriniz

Bir insanın güçlü yönlerinin olması o insanı daha öz güvenli yapar. Mesela sesi güzel olan bir insan her ortamda şarkı söyleyebilir çünkü sesine güveniyordur.Çevresinden beğeni aldıkça daha da öz güvenli olur bu o insanı mutlu da yapar. Güçlü yönleri olan birisi çevresi tarafından her zaman saygı ve sevgi ile karşılanır.

Bizler küçük yaştan itibaren özelliklerimizi keşfederek bu özelliklerimizi güçlendirmeli ve geliştirmeliyiz. Hayatta her zaman bir konuda gelişip güçlenmemiz çok önemlidir.  Güçlü yönlerimizi geliştirmek için her yaşta çalışmalar yapmalıyız. Bu şekilde hayatta her zaman başarıyı yakalayabilir ve saygı gören bir birey konumuna geliriz.

İnsanlar toplum içinde sürekli her hangi bir özelliği ile ön plana çıkar. Bizlerde toplumdan kopmamak için sosyal bir birey olabilmek için sürekli özelliklerimizi geliştirmeli ve güçlendirmeliyiz. Hayatımızın her anında bu konuya ayrı bir önem vermeliyiz.

Bir önceki yazımız olan Tarihi nesnelerin müzelerde korunma altına alınmasının sebepleri nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Anonim
Mesela benim güçlü yönüm çok iyi koşabiliyorum. Arkadaşlarımın hepsi şaşırıyor hızlı koştuğum için. Mesela bir arkadaşım ise matematik sorularını çok iyi yapıyor. Bir arkadaşım ise çok komik. Yani herkesin bir özelliği var bu özellikler bizi biz yapan şeyler.
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin