4 Şubat 2020, 23:01
 
Zahit Demir
Forum Moderatörümod
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
832
Mesajlar
0

Gazetenin hayatımızdaki yeri nedir?

Gazetenin hayatımızdaki yeri nedir? Gazeteler hakkında bilgi veriniz

Gazete de ki yazı türleri

Gazeteler siyasi, spor ve gündelik olarak haberleri insanlara ulaştıran yazılı bir yayındır. Gazeteler ayrıca her gün farklı haberler yayınlayan ve farklı konuların işlendiği özgün yazıların yazıldığı bir iletişim aracıdır. Günümüzde bir çok birey dünyada ve ülkemizde olan biten gelişmeleri gazetelerden takip etmektedirler.

Gazetede çalışan gazeteciler her gün haber peşinde koşar ve bir çok araştırma yaparlar. Gazeteciler her zaman objektif bir şekilde haber yapmak zorundadır. Birine yalakalık yapmamalı veya birisini gereksiz yere kötülememelidir. Gazetecilik kutsal bir meslektir. Bu sebepten dolayı olayları olduğu gibi bir şey eklemeden direk yazılıp halka ulaştırılmalıdır. Gazetelerin hayatımızda ki önemi çok fazladır. Gazeteler sayesinde bir çok bilgiye ve habere gündelik olarak ulaşmış oluruz.

 


Bir önceki yazımız olan İletişim araçları nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 02 Eylül 2019 | 20:18:47
  Kübra bor

  Kübra bor
  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Artık gazeteler konusunda hiç güven olmuyor.Doğru habere ulaşmak için en az iki kaynaktan doğrulamak gerekiyor ama bizim gazetelerimizin iki tanesinde aynı haberii bulmak ve doğrulak zor.

   
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2020, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.