auto
7 Ocak 2021, 1:05
 
Forum Yöneticisiadmin
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
1262
Mesajlar
0

Evimizde Kullandığımız Teknolojik Ürünler Hayatımızı Nasıl Kolaylaştırır?

Evimizde kullandığımız teknolojik ürünler hayatımızı nasıl kolaylaştırır?

Teknolojik ürünler ulaşımda, güvenlikte, eğitimde, eğlencede ve daha bir çok yerde hayatı kolaylaştıran bir şeydir. Teknolojinin her gün gelişmesiyle birlikte insanların hayatı kolaylaşıyor ve yapılması çok uzun süren bir işi teknolojik aletlerin gelişmesiyle birlikte çok kısa sürede bitirebiliyoruz. Normalde 10 günde gidilen bir yolu uçaklar sayesinde 2 saatte gidebiliyoruz. Bu gibi daha bir çok iyi yönü var. Teknolojinin güvenlik olarakta faydası var. İş yeri alarmları ve güvenlik kameraları sayesinde hırsızlık olayları azalmaktadır.

Bu kadar yerde faydası olan teknolojinin evimizde faydası yok mu?  -Var elbet! Teknolojik aletler sayesinde evimizde çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, süpürge makinesi, her evde bulunan musluklar, evimizdeki prizler ve daha neler neler. Evimizde kullandığımız bu teknolojik aletler olmadan bir yaşamın nasıl olacağını hiç düşünebiliyor musunuz? Öğrenmek için bunu dedelerimize, ninelerimize sorabilirsiniz. Çünkü 50 yıl öncesine kadar bunların hiç biri yoktu. O zamanlarda bir bardak su içebilmek için kuyudan yada evimizden yüzlerce metre uzaklıktaki çeşmeden su doldurmamız gerekirdi. Ancak günümüzde her evde bulunan musluklar ile saniyeler içerisinde suya erişiyoruz. Elektrik uzun zamandır var ancak kullanım alanları pek yoktu. Günümüzde telefon, tablet, bilgisayar televizyon gibi elektronik aletler sayesinde elektrikte çok yararlı bir teknoloji oldu. Bu gibi teknolojik aletler sayesinde evimizde kullandığımız teknolojik aletler saatleri dakikaya çeviriyor.

Bir önceki yazımız olan Muhammed isminin anlamı nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 19 Nisan 2019 | 13:58:25
  Enes

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Evimizde özellikle annelerimiz temizlik ve yemek için kullandığı bir çok teknolojik alt var. Bence bu yazı sayesinde çok şey öğrendik. Başarılı bir yazı.

   
  Bağlantı
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2021, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.