Doğayı ve Çevreyi Neden korumalıyız?

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 88 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Doğayı ve Çevreyi Neden korumalıyız? Kısaca bilgi veriniz

doğa ve çevreyi koruma

Doğa ve çevre dünyamızda bulunan bütün canlılara ev sahipliği yapar. Bizlerin bir çok yaşamsal ihtiyacını karşıladğımız, bir çok hayvanı barındıran en önemli alanlar doğadır, çevredir. Doğayı ve çevreyi korumak yaşamı korumaktır.

İnsanlar her zaman doğaya ve çevreye saygılı olmalıdır. Doğayı kirletmemeli, ona zarar vermemeli ve yok etmemelidir. Doğada ve çevrede bulunan ağaçlar biz canlılara yaşam kaynağı olan oksijeni üretirler. Oksijen olmazsa nasıl yaşayamazsak, doğayı ve çevreyi yok edersekte yaşayamayız. İnsanlar geçen her zaman zarfında ormanları yakıyor, kesiyor ve yok ediyorlar. Halbuki keslip yıkılan bu ağaçlar geleceğimizi ateşe atmaktır. İnsanları doğayı ve çevreyi koruma konusunda küçük yaşlardan itibaren bilinçlendirmeliyiz.İnsanlara fidan dikmeyi, çevremizi temiz tutmayı, ormanları kesmemeyi ve yakmamayı öğretmeliyiz. Bunları bilinçli bir şekilde hayatına sokan bireyler doğaya ve çevreye zarar vermez aksine doğayı korur ve onu besler.

Bir önceki yazımız olan Toprağın, Havanın ve Suyun Kirlenmesi İnsanların Yaşamını Sizce Nasıl Etkiler? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Tamer
Çevremizi korursak sağlklı olarak yaşamaya devam ederiz.Çünkü dünyanın oksijen kaynağı ve besin kaynaklarıdır.Bunları tüketirsen kesinlikle yaşayamayız.
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin