auto
17 Ocak 2021, 5:40
 
Forum Yöneticisiadmin
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
1262
Mesajlar
0

Doğayı ve Çevreyi Neden korumalıyız?

Doğayı ve Çevreyi Neden korumalıyız? Kısaca bilgi veriniz

doğa ve çevreyi koruma

Doğa ve çevre dünyamızda bulunan bütün canlılara ev sahipliği yapar. Bizlerin bir çok yaşamsal ihtiyacını karşıladğımız, bir çok hayvanı barındıran en önemli alanlar doğadır, çevredir. Doğayı ve çevreyi korumak yaşamı korumaktır.

İnsanlar her zaman doğaya ve çevreye saygılı olmalıdır. Doğayı kirletmemeli, ona zarar vermemeli ve yok etmemelidir. Doğada ve çevrede bulunan ağaçlar biz canlılara yaşam kaynağı olan oksijeni üretirler. Oksijen olmazsa nasıl yaşayamazsak, doğayı ve çevreyi yok edersekte yaşayamayız. İnsanlar geçen her zaman zarfında ormanları yakıyor, kesiyor ve yok ediyorlar. Halbuki keslip yıkılan bu ağaçlar geleceğimizi ateşe atmaktır. İnsanları doğayı ve çevreyi koruma konusunda küçük yaşlardan itibaren bilinçlendirmeliyiz.İnsanlara fidan dikmeyi, çevremizi temiz tutmayı, ormanları kesmemeyi ve yakmamayı öğretmeliyiz. Bunları bilinçli bir şekilde hayatına sokan bireyler doğaya ve çevreye zarar vermez aksine doğayı korur ve onu besler.

Bir önceki yazımız olan Nesli Tükenmekte Olan Canlıları Korumak İçin Neler Yapılabilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 02 Eylül 2019 | 19:59:31
  Tamer

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Çevremizi korursak sağlklı olarak yaşamaya devam ederiz.Çünkü dünyanın oksijen kaynağı ve besin kaynaklarıdır.Bunları tüketirsen kesinlikle yaşayamayız.

   
  Bağlantı
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2021, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.