Çevrenizdeki insanlarla birlikte kullandığınız araçlar hangileridir?

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 11 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1381
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Çevrenizdeki insanlarla birlikte kullandığınız araçlar hangileridir? Örnekler vererek açıklayınız

Ortak kullanılan araçlar

Gündelik hayatta insanlarla bir çok araç gereci ortak olara kullanırız. Kullanılan bu araçlar tüm bireylerin ihtiyaçlarını gidermeleri için var olan unsurlardır. Çevremizdeki insanlar ile ortak olarak kullandığımız en önemli araç şehir içi otobüsleridir. İnsanlar her gün işe veya okula gitmek için şehir içini kullanırlar. Bir diğer ortak araç ise bankamatiklerdir. İnsanlar ihtiyaçları dahilinde bankaların önünde olan bankamatiklerden para çeker veya yatırırlar. İnsanlar ortak olarak kullandıkları araç gereçlerde her zaman sıra beklemek zorundadırlar.

Sosyal hayatta uyulması gereken en önemli unsur budur. İnsanların birbirlerine saygı göstererek yaşaması. İnsanlar bir yerde işlerini yapmak için her zaman sıraya göre hareket etmelidir. Ortak kullanılan araç gereçlerde bu kurala uymamız şarttır. İnsanların bir diğer ortak araç gereci paradır. İnsanlar sürekli bir şeyler satın alır ve bunu yaparken para kullanırlar. Para insanların en çok kullandığı ortak araçtır.

Bir önceki yazımız olan Ülkemizin yönetim biçimi nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

emine
Günlük hayatta tanımadığımız insnalar ile bir çok aleti ve eşyayı ortak olarak kullanıyoruz. Bence böyle bir sistem sayesinde insnalarda paylaşma ve dayanışma duygusu gelişir. İnsanlar kullandıkları aletleri nasıl bulmak isterletse öyle bırakırlar ve buda kirliliğin önüne geçmiş olur.
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin