Çevrenizde bulunan ortak kullanılan alanlara örnekler veriniz

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 23 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1381
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Çevrenizde bulunan ortak kullanılan alanlara örnekler veriniz. Bunları korumak için neler yapabileceğinizi anlatınız

Ortak kullanım alanları

Çevremizde ki bir çok insanla ortak olarak kullandığımız alanlar vardır. Bu alanlar kamuya açık kullanılması için yapılmış olan alanlardır. Bu alanlar insanların hayatını kolaylaştıran, eğlendiren ve pratik yaşama katkı sağlayan alanlardır. Ortak kullanım alanları halkın hizmetinde olan ücretsiz alanlardır.

İnsanların ortak olarak kullandığı alanlara bir çok örnek verebiliriz. Mesela otobüs durakları. İnsanlar her gün bir çok durakta bir çok insan ile yan yana otobüs bekler. Buda insanların ortak kullandığı bir alandır. Bir diğer ortak kullanılan alan ise parklardır. Parklar her insanın girip gezdiği, eğlendiği ve vakit geçirdiği halka açık bir alandır. Parkları binlerce insan ortak olarak kullanır.

Bir diğer ortak kullanılan alanlar spor tesisleridir. Sporcu insanlar bir çok kişi ile ortak olarak bu tesislerde spor yaparlar. Her gün farklı insanlar gelerek bu tesislerde spor yapar. Ortak kullanım alanları insanları bir araya getiren bir unsurdur. İnsanların sosyalleşmesini ve dışarıya çıkmalarını sağlar. Bu açıdan ortak kullanılan alan sayılarının arttırılması halkın birleşmesi ve dayanışması içinde olumlu olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ülkemizin yönetim biçimi nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sihem
Çevremizde bulunan ortak kullanım alanlarını korumak çok önemlidir. Sonuçta bunu bizler arakdaşlarımız ve tanımadığımız insanlar kullanıyor. Ben ve arkadaşlarım böyle durumlarda her zaman hassas davranırız.
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin