26 Haziran 2020, 6:09
 
admin
Forum Yöneticisiadmin
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
100
Mesajlar
0

Çevre Koruma Haftası İle İlgili Kompozisyon

Çevre Koruma Haftası İle İlgili Kompozisyon

Yaşadığımız yerleri çevreleyen alanlara çevre denir. Orman, ova, çayır, bayır, göl, deniz gibi alanlar çevreyi oluşturmaktadır. Çevrenin önemi idrak edilmesinden sonra çevrenin korunması için girişimlerde bulunulmuştur.

1972 yılında Birleşmiş Milletler Çevrenin korunması kapsamında nelerin yapılması gerektiği ile ilgili görüşmelerde bulunmak üzere İsveç’in Stockholm kentinde toplanmıştır. Toplantının kalıcı yanı insanlığa farkındalık bilinci oluşturması ve her 5 haziran günü Dünya Çevre günü olarak kutlanması sağlanmıştır. Anadolu’da da 5-11Haziran boyunca çevreyi koruma haftası kapsamında insanlar radyolardan, televizyonlardan bilgilendirilerek öğrenciler bu konuda eğitilip bilinçlendiriliyor.

Başlıca su, hava, toprak kirliliğinden meydana gelen ve bunların korunmasıyla gerçekleşen çevre koruma haftası hepimizin ilgili ve bilgili olması gereken bir konudur.


Bir önceki yazımız olan Dostluk İle İlgili Kompozisyon başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
2019-2020, Forum Eodev.
Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.