“Çanakkale” sözcüğünün zihninizde yaptığı çağrışımları söyleyiniz

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 33 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1381
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

“Çanakkale” sözcüğünün zihninizde yaptığı çağrışımları Kısaca söyleyiniz

Çanakkale, vatanın dönüm noktası olan yerdir. Birçok şehit verdiğimiz daha  15 yaşında okul bile bitiremeden cephelerde düşmanlarla savaşıp oracıkta can veren çocukların şehridir Çanakkale.

Milli Mücadele zamanında halkın bir olup cephelere koştuğu şehir,analarımızın bellerinde çocuklar cephane taşıdıkları şehir, babalarımız atalarımızın cephede cesurca korkusuzca canlarını hiçe sayarak düşmana koştukları bir şehirdir Çanakkale. Atalarımız vatanı uğruna bayrağımızı göklerden indirmemek için koştuğu yer ve bizlere ulaştırarak bizim korumamız gereken yer Çanakkale.Oradaki kahramanlıklar destanlara yazılacak derecede olan kahramanlıklardı. Bugün halen biz burada rahat bir şekilde yaşayabiliyorsak bunu atalarımıza borçluyuzdur. Onların emanetine en güzel ve en doğru şekilde sahip çıkmalıyız.

Bir önceki yazımız olan Günlük yaşamda yaptığınız hareketleri düşünerek kuvvetin bu hareketlere etkilerinin neler olduğunu belirleyiniz başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Anonim
Çanakkale bir ulusun yeniden doğuşu demektir çanakkale nasıl bir millet olunur en büyük örneğidir.Çanakkale küllerinden doğan bir özgür halkın evidir.Çanakkale bir liderin doğduğu yerdir.Çanakkale şehirlerimizin kanıdır.Çanakkale herşeydir.Zaferdir özveridir
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin