16 Aralık 2019, 0:48
 
zülal
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
392
Mesajlar
0

“Çanakkale” sözcüğünün zihninizde yaptığı çağrışımları söyleyiniz

“Çanakkale” sözcüğünün zihninizde yaptığı çağrışımları Kısaca söyleyiniz

Çanakkale, vatanın dönüm noktası olan yerdir. Birçok şehit verdiğimiz daha  15 yaşında okul bile bitiremeden cephelerde düşmanlarla savaşıp oracıkta can veren çocukların şehridir Çanakkale.

Milli Mücadele zamanında halkın bir olup cephelere koştuğu şehir,analarımızın bellerinde çocuklar cephane taşıdıkları şehir, babalarımız atalarımızın cephede cesurca korkusuzca canlarını hiçe sayarak düşmana koştukları bir şehirdir Çanakkale. Atalarımız vatanı uğruna bayrağımızı göklerden indirmemek için koştuğu yer ve bizlere ulaştırarak bizim korumamız gereken yer Çanakkale.Oradaki kahramanlıklar destanlara yazılacak derecede olan kahramanlıklardı. Bugün halen biz burada rahat bir şekilde yaşayabiliyorsak bunu atalarımıza borçluyuzdur. Onların emanetine en güzel ve en doğru şekilde sahip çıkmalıyız.


Bir önceki yazımız olan Günlük yaşamda yaptığınız hareketleri düşünerek kuvvetin bu hareketlere etkilerinin neler olduğunu belirleyiniz başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 16 Aralık 2019 | 00:48:24
  Anonim

  Anonim
  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  Çanakkale bir ulusun yeniden doğuşu demektir çanakkale nasıl bir millet olunur en büyük örneğidir.Çanakkale küllerinden doğan bir özgür halkın evidir.Çanakkale bir liderin doğduğu yerdir.Çanakkale şehirlerimizin kanıdır.Çanakkale herşeydir.Zaferdir özveridir

   
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2020, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.