Bir işi doğru yapmanın faydaları nelerdir?

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 16 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Bir işi doğru yapmanın faydaları nelerdir? Anlatınız

iş ahlakı

İnsanlar  her zaman yaptıkları işi en güzel biçimde tamamlamak isterler. İnsanların yaptıkları işlerde başarılı olması için ve yaptıkları işi severek yapabilmesi için yaptığı şeyi doğru yapması gerekmektedir. Doğru yapılmayan bir işten o insana hiçbir fayda ve yarar gelmez.

Kısaca bir örnek vermek gerekirse, öğretmenimizin verdiği Ev ödevini özenmeden istemeyerek yaparsak o ödev güzel olmaz, ertesi gün ödevi öğretmenimize teslim ettiğimiz zaman öğretmenimiz ödevi beğenmez ve bize düşük not verebilir. Eğer ki öğretmenimizin bize vermiş olduğu Ev ödevini isteyerek doğru bir şekilde güzelce yaparsak Öğretmenimiz ödevi çok beğenir ve bize İyi notlar verir. Günlük hayatımızda da bize verilen görevleri ve işleri her zaman zamanında, severek ve doğru bir şekilde yapmalıyız. Aksi takdirde Hayatta hiçbir zaman başarılı olamayız.

Bir önceki yazımız olan Ülkemizin yönetim biçimi nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Tuğba
Bence bir işi doğru yapmak çok önemli. Eğer mesela ben ödevlerimi doğru yapmazsam öğretmenim bana yüksek notlar vermez. Karnemin iyi gelmesi için iyi ve doğru çalışmalar yapmam şart.
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin