Atatürk’ün en beğendiğiniz özelliği hangisidir?

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 21 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Atatürk’ün en beğendiğiniz özelliği hangisidir? Kısaca paylaşınız

Atatürkün insan sevgisi

Mustafa Kemal Atatürk özellikleri ile benim Hayran Olduğum bir liderdir. Atatürk’ün gibi bir lider her hangi bir ülkenin başına Yüzyıl’a bir ancak gelir. Atatürk küçük yaşlarından itibaren kitap okumayı alışkanlık haline getirmiştir. Bildiğimiz gibi Kitap okumak bir kişinin kişisel gelişimi için çok önemlidir. Atatürk de kendi kişisel gelişimini kitapları okuyarak araştırarak ve bilim sayesinde fazlasıyla geliştirmiştir.

Atatürk’ün en sevdiğim özelliği insanları birleştiriciliği dir. Atatürk’ün Savaş meydanlarında, komuta merkezlerinde ve Kurtuluş Savaşı mücadelesi sırasında halkı nasıl bir araya getirdiğini onlara vatana ve Millete hizmet etmeleri gerektiğini anlatmıştır. Osmanlının en zor gününde bile bir umut ışığı gören Mustafa Kemal Atatürk, halkı bir araya getirerek ülkeyi düşmanlardan kurtarmak da başrol oynamıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ün bir çok kişisel özelliği bulunmaktadır. Bunlardan biri de ileri görüşlülüğüdür. sevdiğim  özelliklerinden birisi olan olan ileri görüşlülüğü Atatürk’ün ülkemizin kurulmasında çok büyük roller oynamıştır. Savaşları yönettiği zaman, özellikle siyasi hayatında aldığı kararlar ile ne kadar ileri görüşlü bir komutan olduğunu bütün Türk milletine kanıtlamıştır. Günümüzde bile o zamanlar söylediği sözlerin teker teker gerçekleştiğini görmekteyiz. Atatürk ülkemize gelmiş en iyi liderlerden birisidir.

Bir önceki yazımız olan Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Atatürk ülkemiz ve milletimiz için çok çalıştı. İleri görüşlülüğü, açık sözlülüğü ve vatan sever olduğundan çok başarılı bir kişiliği vardı.
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin