Anasayfa Fen Bilgisi Makaleler Türkçe
21 Ocak 2021, 23:57
Mehmet
Yönetici
Konu Sayısı: 1261

Atatürk’ün en beğendiğiniz özelliği hangisidir?

Atatürk’ün en beğendiğiniz özelliği hangisidir? Kısaca paylaşınız

Atatürkün insan sevgisi

Mustafa Kemal Atatürk özellikleri ile benim Hayran Olduğum bir liderdir. Atatürk’ün gibi bir lider her hangi bir ülkenin başına Yüzyıl’a bir ancak gelir. Atatürk küçük yaşlarından itibaren kitap okumayı alışkanlık haline getirmiştir. Bildiğimiz gibi Kitap okumak bir kişinin kişisel gelişimi için çok önemlidir. Atatürk de kendi kişisel gelişimini kitapları okuyarak araştırarak ve bilim sayesinde fazlasıyla geliştirmiştir.

Atatürk’ün en sevdiğim özelliği insanları birleştiriciliği dir. Atatürk’ün Savaş meydanlarında, komuta merkezlerinde ve Kurtuluş Savaşı mücadelesi sırasında halkı nasıl bir araya getirdiğini onlara vatana ve Millete hizmet etmeleri gerektiğini anlatmıştır. Osmanlının en zor gününde bile bir umut ışığı gören Mustafa Kemal Atatürk, halkı bir araya getirerek ülkeyi düşmanlardan kurtarmak da başrol oynamıştır. Mustafa Kemal Atatürk’ün bir çok kişisel özelliği bulunmaktadır. Bunlardan biri de ileri görüşlülüğüdür. sevdiğim  özelliklerinden birisi olan olan ileri görüşlülüğü Atatürk’ün ülkemizin kurulmasında çok büyük roller oynamıştır. Savaşları yönettiği zaman, özellikle siyasi hayatında aldığı kararlar ile ne kadar ileri görüşlü bir komutan olduğunu bütün Türk milletine kanıtlamıştır. Günümüzde bile o zamanlar söylediği sözlerin teker teker gerçekleştiğini görmekteyiz. Atatürk ülkemize gelmiş en iyi liderlerden birisidir.

Bir önceki yazımız olan Atatürk'ün Kişisel Özellikleri Nelerdir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Linkedin'de Paylaş

bağlantı

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.