Arkadaşlar arasında olması gereken ahlaki davranışlar sizce nelerdir?

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 20 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1381
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Arkadaşlar arasında olması gereken ahlaki davranışlar sizce nelerdir? Niçin?

Arkadaşlar arasında olması gereken bir çok davranış vardır. Arkadaşlarımız her zaman bizlere iyi örnek olan, bizleri kötü davranışlardan uzak tutan, bizim için fedakarlık yapa bilen ve en önemlisi güzel ahlaka sahip bir kişi olmalıdır.

Arkadaşlarımızın güzel ve sağlam bir ahlaka sahip olması çok önemlidir. Arkadaşlarımız öncelikle bize her zaman doğruyu söylemelidir. Bize yalan söylememeli ve her zaman dürüst olmalıdır. Arkadaşlarımız her türlü zorluk karşısında bizleri koruyan ve bizlere arka çıkan kişiler olmalıdır. Ahlak olarak sağlam bir arkadaş bizi her zaman kötülüklerden korur ve bizi uyarır. Günümüzde böyle arkadaşlıklar edinmek çok özel ve çok zordur. Arkadaş seçimlerimizi yaparken bu özelliklere her zaman dikkat etmeliyiz.

Bir önceki yazımız olan Hz. Muhammed’in (s.a.v.) insanlara rahmet oluşuna bir örnek yazarak açıklayınız başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sevtap
Arkadaşlar birbirlerini sevmeli ve yardımcı olmalıdırlar.Sırlarını saklamalı ve derslerinde birbirlerine yardımcı olmaları gerekir.
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin