Afet ve acil durum çantasına neler koymalıyız?

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 14 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

Afet ve acil durum çantasına neler koymalıyız? Yazınız.

Afet çantasında bulunan aletler

 

Afet ve acil durum çantaları her evde olması gereken bir çantadır. Bu çantalar her hangi bir afet durumunda bizlere yardımcı olabilecek bütün aletlerin bulunduğu çantadır. Bu çantalar iyi korunan bir yerde bütün aile bireylerinin bildiği ve ulaşabileceği bir konumda olmalıdır.

Afet ve Acil durum çantalarının içinde farklı amaçlar için kullanılacak bir çok alet vardır. Afet ve Acil çantasının içinde olması gereken en önemli unsur Sudur. Su bir afet durumunda ihtiyaç duyacağımız en öemli sıvıdır. Bunun yanı sıra çantada el feneri, pil ve bir miktar nakit para da olması gerekmektedir. Bunlar bizlere afet anında ve sonrasında yardım edecek önemli araç gereçlerdir. Afet durum çantaları özellikle deprem gibi afetler sırasında ve sonrasında bizlerin çok işine yarar. Çantanın içinde düdük, giyisi, ilaç, önemli evrak ve kağıtlar, radyo ve farklı konserve kutuları bulunmalıdır. Bunların olması şarttır.

Bir önceki yazımız olan Okulunuzda cam, metal, plastik, pil ve kâğıt gibi atıkları değerlendirmek için neler yapabilirsiniz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

samet
Bundan yaklaşık 2 sen önce bir deprem oldu. Bizi önlem için evden çıkarttılar. Deprem çantamızın olması bize o gece sokakta çok yardımcı oldu. Deprem çantasının önemini depremin olduğu o gece anladım. Eşyalarımızı alacak vaktimiz olmadı sadece deprem çantasını alıp evi boşalttık.
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin