auto
15 Ocak 2021, 10:51
 
Forum Yöneticisiadmin
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
1262
Mesajlar
0

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Sayfa 192-193-194-195 Cevapları Ekoyay Yayıncılık

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 4. ÜNİTE: ZAMAN İÇİNDE BİLİM: 6. ÜNİTE: ANAYASA’DAN GELEN GÜÇ Etkinliği Cevapları

Konudaki kırmızı yazılar soruları, yeşil yazılar cevapları temsil eder.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 192 Cevapları Ekoyay Yayınclık

Haberi okuyunuz. Haberde “şefkat eli” ifadesi ile kastedilen kurum ve kuruluşların isimlerini altındaki boşluğa yazınız.

Yaşlı, Engelli ve Çocuklara Devletin Şefkat Eli Uzandı
Bakıma muhtaç ve kimsesiz yaşlılar, dezavantajlı çocuklar ile engelliler için bugüne kadar birçok önemli destek hayata geçirildi.

Cevap: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, KIZILAY, Çocuk Esirgeme Kurumu, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Anayasa’nın ilk üç maddesinin dördüncü madde ile koruma altına alınmasının sebebi nedir? Açıklayınız.

Cevap: Hiçbir şekilde ilk maddelere dokunulmayacağını kesin olarak göstermek istendiği ve bu madde sayesinde kimsenin ilk üç maddeyi değiştiremeyeceğini bildiği için böyle bir koruma yapılmıştır.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 193 Cevapları Ekoyay Yayınclık

Anayasa’nın 5. maddesindeki “insanın maddi ve manevi varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamaya çalışmaktır.” ifadesi ne anlama gelmektedir? Açıklayınız.

Cevap:  Bu maddede devletin halkı için huzur ve refah ortamı yaratmak ayrıca temel ihtiyaçlarını karşılamak içinde uğraştığını belirtmek istenmiştir.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 194 Cevapları Ekoyay Yayınclık

Metinde cumhuriyetimizin hangi nitelikleri yer almaktadır? Açıklayınız.

Cevap:  Atatürk’ün kadınlara verdiği önemi ve devletine olan saygısı ön plana çıkmıştır. Hükümete karşı gelemeyeceğini bildiği için ne derlerse onaylamak zorundadır. Fakat lafını çekmeyerek kadınların da seçimlerde artacağını dile getirmiştir.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 195 Cevapları Ekoyay Yayınclık7

Tabloda yer alan kurum ve kuruluşların görev ve sorumluluklarını ve bu kurum ve kuruluşlarla ilgili kavramları örnekte olduğu gibi yazınız.

Cevap:

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 195 Cevapları Ekoyay Yayınclık7

 

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 195 Cevapları Ekoyay Yayınclık7

Bir önceki yazımız olan 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Sayfa 182-183-184-185-186-187 Cevapları Ekoyay Yayıncılık başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

 • 15 Ocak 2021 | 10:51:26
  Mahmut

  Konular
  10
  Mesajlar
  1

  yukarıdaki yazıda görmüş oldum bir tane kurum milli eğitim bakanlığı milli eğitim bakanlığı ülkemizin her bir köşesinde bulunan eğitim kurumlarına sahip olan ve onların maddi manevi bütün ihtiyaçlarını gideren onlara destek çıkan bir kuruluştur milli eğitim bakanlığı bünyesinde bulunan birçok çalışanı ve yaptığı çalışmalar ile birçok hizmet veren önemli bir bakanlığımız Iğdır ülkemizde bulunan bütün öğrenciler milli eğitim bakanlığının bünyesinde barındırır ve tabii ki bununla birlikte bütün öğretmenler öğretim görevlileri bütün eğitimciler de milli eğitim bakanlığına bağlıdır

   
  Bağlantı
 • Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


  Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
  2019-2021, Forum Eodev.
  Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
  Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.