auto
18 Ocak 2020, 17:45
 
Forum Yöneticisiadmin
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
1262
Mesajlar
0

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Sayfa 162-163-164-165 Cevapları Ekoyay Yayıncılık

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları 4. ÜNİTE: ZAMAN İÇİNDE BİLİM: 5. ÜNİTE: SOSYAL HAYATTA VAKIFLARIN YERİ. Etkinliği Cevapları

Konudaki kırmızı yazılar soruları, yeşil yazılar cevapları temsil eder.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 162 Cevapları Ekoyay Yayıncılık

İhtiyacı olan insanlara yardım etmek için elinizde imkânlar olduğunu düşününüz. Bu insanlara yardım etmek için neler yapardınız?

Cevap: İhtiyacı olan insanlara yardım etmek için onlara gıda, kıyafet gibi yardımlarda bulunmalıyız. Eğer gelirimiz iyi ise onlara para yardımında da bulunabiliriz. Ülkede belirli yardım kuruluşları oluşturarak daha çok insana ulaşmak isterdim.

Günümüzde yapılan yardımlaşma ve dayanışmaya dair uygulamalara örnekler veriniz.

Cevap: Günümüzde ihtiyacı olan insanlara yapılan belli sosyal yardım grupları vardır. Bunlar ihtiyacı olan insanın her türlü gıda, kıyafet, sağlık gibi yardımlarda bulunarak onları mutlu ediyorlardır. KIZILAY, YEŞİLAY gibi kurumsal dernekler vardır.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 163 Cevapları Ekoyay Yayıncılık

A. www.kizilay.org.tr genel ağ adresinden ya da diğer kaynaklardan yararlanarak Türk Kızılayının ilk yardım ile göç ve mülteci hizmetleri alanındaki çalışmalarını araştırınız. Edindiğiniz bilgileri kısaca özetleyiniz. Boş bırakılan çerçevelere bu alanlardaki çalışmalarla ilgili fotoğraf yapıştırınız, resim çiziniz ya da şiir yazınız.

Cevap:

İLK YARDIM

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 163 Cevapları Ekoyay Yayıncılık

Göç ve Mülteci Hizmetleri

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 163 Cevapları Ekoyay Yayıncılık (1)

B. Türk Kızılayının sosyal hayattaki yeri ve önemi hakkındaki düşüncelerinizi yazınız.

Cevap: Kızılay bir yardım kuruluşudur. Bizim gibi insanların yani yardım edebilecek durumda olan insanların bağışları ve yardımlarını Kızılay sayesinde ihtiyacı olan insanlara ulaştırabilmekteyiz. Toplum da barış ve birliği kurmaktadır. Kızılay, felakete uğrayan insanlar arasında din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın hepsinin yardımına koşmaktadır.


7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 165 Cevapları Ekoyay Yayıncılık

Yaşadığınız yerde hangi alanda sivil toplum kuruluşunun olmasını isterdiniz? Neden?

Cevap: Koruncuk, Türkiye Korumaya Muhtaç Çocuklar Vakfı

Amacı:Ailesi olmayan, terk edilmiş, ihmal veya isitsmara uğramış, kötü alışkanlıklara karşı savunmasız bırakılmış çocuk ve gençleri, şefkat ve sevgi anlayışının hakim olduğu sağlıklı bir ortamda, oyun, sosyal aktivite, çağdaş eğitim gibi yaşamsal olanaklar ile topluma faydalı bireyler haline gelmektedir.

Ben bu kuruluşun olmasını isterdim. Çünkü çocuklar bu sayede iyi yetişebilir ve ülkeye katkıda bulunabilirler.

Çeşitli sivil toplum kuruluşları, kuruluş amaçları gereği aşağıdaki faaliyetleri yürütmektedir. Bu faaliyetlerin her birinin sosyal hayattaki önemini tabloya yazınız.

Cevap:

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 165 Cevapları Ekoyay Yayıncılık

Bir önceki yazımız olan 7. Sınıf Sosyal Bilgiler Sayfa 158-159-160-161 Cevapları Ekoyay Yayıncılık başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
2019-2021, Forum Eodev.
Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.