6. Sınıf Sosyal Bilgiler Sayfa 18-19-20-21-22-23-24 Cevapları MEB Yayınları

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 2749 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1381
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

Değişen Rollerim Etkinliği Cevapları

Konudaki kırmızı yazılar soruları, yeşil yazılar cevapları temsil eder.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 18 Cevapları MEB Yayınları

1. Millî takımlarımızın galibiyetlerinde millet olarak duyduğumuz ortak sevinci, milli birlik ve beraberlik açısından nasıl değerlendiriyorsunuz? Söyleyiniz.

Cevap : Bence bu durum millet olarak bir araya gelmemizi ve milli duyguları aracılığı ile toplumsal bir dayanışmaya vesile olmaktadır.

2. Gelenek ve göreneklerimizden bildiklerinizi söyleyiniz.
:
Cevap : Gelenek ve görenekler bizlerin ve geçmişte atalarımızın yaptığı devamlı hareketlerdir. Buna örnek olarak bayramlaşmayı örnek verebiliriz.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 19 Cevapları MEB Yayınları

Komşuluk ilişkilerinin toplumsal birlik ve dayanışmaya katkıları hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Cevap : Komşuluk ilişkileri toplumun en küçük yapı birimi olan aileleri bir birine bağlayan ve aradaki bağı taze kılan en önemli unsurdur. Bu bakımdan komşuluk ilişkileri çok önemlidir.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 20 Cevapları MEB Yayınları

Türkçenin önemine dair afişler yan tarafta verilmiştir. Afişleri inceleyip düşüncelerinizi söyleyiniz.

Cevap : Günümüzde maalesef Türkçe’mizi olduğundan farklı şekilde kullanmaktayız. Türkçe’mize yabancı dillerden kelimeler sokarak güzel dilimizi bozmakta ve yıpratmaktayız.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 21 Cevapları MEB Yayınları

Çanakkale Şehitliği’nde yurdumuzun her tarafından şehitlerimizin bulunmasını, millî birlik ve beraberlik açısından nasıl yorumlarsınız? Söyleyiniz.
:
Cevap : Bizler millet ve ülke olarak vatanına ve bayrağına her zaman sahip çıkmışızdır. Çanakkale şehitliğinde bir birinden farklı memleketten insanların olması bunun en büyük kanıtıdır.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 23 Cevapları MEB Yayınları

Gelenek ve göreneklerimizin önemli bir parçası olan düğünlerimizin toplumsal birlik ve dayanışmaya katkısı hakkında neler söyleyebilirsiniz?

Cevap : Düğünler bir çok insanı bir araya toplayan en önemli adetlerimizdendir. Düğünler sayesinde küsler barışır, akrabalar hasret giderirler.


6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 25 Cevapları MEB Yayınları

“Bu evlerde yaşayan insan, aynı zamanda sokağı takip edebilir, neredeyse gelen geçen herkese selam verme imkânına sahiptir.” ifadesinden yola çıkarak böyle bir evin toplumsal birliktelikteki rolü hakkında neler söyleyebilirsiniz? Tartışınız.
:
Cevap : Böyle bir ev insanı dışarısı ile bir tutar ve insanlar ile iç içe olmasını, toplumsal anlamda gelişmesini ve sosyalleşmesini sağlar.

Bir önceki yazımız olan 6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 240-241 Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Incoming search terms:

  • 6 sınıf sosyal kitabı 21 sayfa cevapları
Anonim
Türk milleti olarak milli maçlara çok önem veriyoruz ama genellikle de kaybediyoruz.Çok uzun zamandır düzgün bir galibiyet sevinci yaşamadık.Öyle pek başarılı sayılmayız spor müsabakalarında ama umarım ileride güzel olur
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin