6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 90-91-92-93-94 Cevapları GÜN Yayınları

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 16 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 90-91-92-93-94Cevapları GÜN Yayınlar Medine Dönemi

Konudaki kırmızı yazılar soruları, yeşil yazılar cevapları temsil eder.


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 90 Cevapları GÜN Yayınları

Etkinlik: Yukarıdaki ayetler, Yüce Allah’ın (c.c.) Bedir ve Hendek savaşlarında Müslümanlara yardımı konusunda size neler düşündürmektedir? Görüşlerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap : Allah (c.c.) Müslümanlara her zorlukta destek çıkmış ve onların zafere ulaşmasına yardımcı olmuştur. Bu durum bana Allah’ın her zaman iyilerin yanında olduğunu düşündürmektedir.


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 92 Cevapları GÜN Yayınları

Etkinlik: Peygamberimiz (s.a.v.); kendisine ve Müslümanlara çeşitli eziyetler eden, onları yaşadıkları yerden hicret etmek zorunda bırakan Mekkeli müşrikleri, Mekke’nin fethinden sonra genel af ilan ederek bağışlamıştır. Bu olay, Hz. Muhammed’in (s.a.v.) hangi yönünü ortaya koymaktadır? Arkadaşlarınızla değerlendiriniz.

Cevap : Bu durum peygamber efendimizin ne kadar affedici ve vicdanlı bir kişileğe sahip olduğunu göstermektedir. Peygamber efendimiz kendilerine eziyet eden kişileri affederek büyük bir erdemlik örneği ortaya koymuştur.

Bir önceki yazımız olan 6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 86-87-88-89 Cevapları GÜN Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

hakan
Bedir ve Hendek savaşlarında rakiplerin çok güçlü olmasına rağmen yenilmesinin tek açıklaması; Allah'ın yardımıdır. Müslümanlara Allah tarafından edilen manevi yardımla müslümanlar galip gelmiştir.
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin