6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 78-79-80-81-82-83 Cevapları GÜN Yayınları

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 11 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1381
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa78-79-80-81-82-83 Cevapları GÜN Yayınlar Hz. Muhammed’in Daveti: Mekke Dönemi

Konudaki kırmızı yazılar soruları, yeşil yazılar cevapları temsil eder.


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 78 Cevapları GÜN Yayınları

Peygamberimize (s.a.v.) ilk vahiy ne zaman ve nerede, kaç yaşındayken gelmiştir?

Cevap : Peygamber efendimize ilk vayih 610 yılında hira mağarası adı verilen yerde gelmiştir. Peygamber efendimize ilk vahiy geldiği yıl ise 610 idi.


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 79 Cevapları GÜN Yayınları

Etkinlik: Peygamberimize (s.a.v.) ilk inen ayetlerin “Oku!” emriyle başlaması, bizim için nasıl bir mesaj içerebilir? Düşüncelerinizi aşağıya yazınız.

Cevap : Peygamber efendimize inen ilk ayetin ” Oku! ” olması çok derin anlamlara sahiptir. Bu ayet bizlere her zaman okumamızı, öğrenmemizi, araştırmamızı ve çevremizde ki güzelliklerin farkında olmamızı istemektedir.


6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 83 Cevapları GÜN Yayınları

Etkinlik: Yukarıdaki metni, Peygamberimizin (s.a.v.) İslam’ı yayarken verdiği mücadele ve onun kişiliği açısından değerlendiriniz.

Cevap : Peygamber efendimiz İslam dinini yaymaya çalışırken çok zorluk çekmesine rağmen çok büyük bir sabır ve direnç ile pes etmemiş ve insanları hak olan İslam dini ile şereflendirmek için çabalamıştır.

Bir önceki yazımız olan 6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sayfa 77 Cevapları GÜN Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

musa
Peygamber efendimize ilk vahiy Hira dağında gelmiştir. Bu ise yıl olarak 610 yılına denk gelmektedir. Peygamber efendimiz Hira dağına pek çok kez çıkmıştır.
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin