auto
24 Ağustos 2020, 21:05
 
Forum Yöneticisiadmin
Üyelik
Gizli
Nerden?
Türkiye
Konular
1262
Mesajlar
0

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 86-87-88-89-90 Cevapları Anadol Yayıncılık

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları İNSANLAR, YERLER VE ÇEVRELER: DOĞAL AFETLERİN YAŞAMIMIZA ETKİSİ  Etkinliği Cevapları

Konudaki kırmızı yazılar soruları, yeşil yazılar cevapları temsil eder.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 86 Cevapları Andol Yayıncılık 

HAZIRLIK ÇALIŞMASI

Televizyonda doğal afetlerle ilgili bir haber izlediğinizde neler hissediyorsunuz? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: O insanların yerine kendimi koyuyorum gerçekten böyle bir şey yaşamak zor. Hem maddi hem de manevi olarak etkileniyor insanlar. Can kayıpları oluyor. Zor ve gerekli önlemlerin alınması gerektiğini düşünüyorum.

Düşünelim Tartışalım

Okuduğunuz gazete haberine göre deprem, toplum hayatı üzerinde nasıl bir etki oluşturmuştur? Düşüncelerinizi sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Birçok insan hem maddi hemde manevi hasar almışlardır. Depremde bazıları kendi yaralanmış bazıları yakınlarını kaybetmiştir. Evleri yok olmuş kalacak yerleri gitmiştir. İş olan yerlerde olan bu deprem ülkenin ekonomisini de kötü etkilemiştir.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 87 Cevapları Andol Yayıncılık 

Düşünelim Tartışalım

Okuduğunuz gazete haberine göre selin toplum hayatı üzerindeki etkileri nelerdir? Düşünceleriniz arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Vatandaşların yetiştirdiği ürünlerin hepsi ziyan olmuştur. Hem onlar açısından maddi olarak hemde ülke ekonomisi açısından kötü etkilemiştir. 


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 88 Cevapları Andol Yayıncılık 

Düşünelim Tartışalım

Yukarıdaki gazete haberinde okuduğunuz çığ olayı toplum hayatını nasıl etkilemiştir? Düşünceleriniz arkadaşlarınızla paylaşınız.

Cevap: Çığ sonucunda yolların kapanmasıyla orada yaşayan vatandaşların şehirle arası kapanmış ve yolculuk yapamamaktadırlar. O zamanda okula giden çocuklar var ise okulda geride kalmalarına sebep olmuş olabilir. Bu doğal afet sonucunda pek çok iş makinesi çalışarak ekonomik açıdan da zarara uğramış oluyoruz.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 89 Cevapları Andol Yayıncılık 

Düşünelim Tartışalım

Yukarıdaki gazete haberinde okuduğunuz heyelan olayı toplum hayatını nasıl etkilemiştir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız

Cevap: Heyelan olayı sonucunda karı koca yaşamlarını yitirmiştir. Hem maddi hem de manevi hasar oluşmuştur.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 90 Cevapları Andol Yayıncılık 

Düşünelim Tartışalım

Yukarıdaki gazete haberine göre  orman yangınının toplum hayatı üzerindeki etkileri nelerdir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız

Cevap: Doğal ortam olan ormanlar bizim ve canlıların yaşam alanıdır. İnsanlar rahat nefes almaları için böyle ortamlara ihtiyaçları vardır. Bu yangın sonucunda hem bizler doğal ortamımızı kaybetmiş olduk hemde orada yaşayan canlılar evlerini kaybetmiş oldu. Yangın sonucunda içinde bulunan canlılarda ölmüş olabilir. Bu gibi durumlar canlılar için olumsuzluk teşkil etmektedir.

Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 81-82-83-84-85 Cevapları Anadol Yayıncılık başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yalnızca Uzun Yorumlar Kabul Edilecektir - Konuyu Geliştirecek Bir Yorum Yazınız. 💬


Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
2019-2021, Forum Eodev.
Forum e-Odev Copyright © 2019-2020
Site içerisinde yer alan tüm dosyaların tüm hakları site yöneticilerine aittir. İçeriklerin kısmen yada tamamını izinsiz almak yasal olarak suçtur.