5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 191-192-193-194-195 Cevapları Andol Yayıncılık

Bu konu admin tarafından 1 sene önce açıldı, 19 kere okundu ve 1 Cevap verildi.
admin
Üyelik Zamanı: 1 ay önce
Konu Sayısı: 1394
Yanıt Sayısı: 0
1 sene önce

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 191-192-193-194-195 Cevapları Andol Yayıncılı Halka Hizmet Veren Kurumlar

Konudaki kırmızı yazılar soruları, yeşil yazılar cevapları temsil eder.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 191 Cevapları Andol Yayıncılık 

Hazırlık Çalışması

  • Lidyalıların hangi icadı günümüzde bütün insanlar tarafından kullanılmaktadır? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız

Cevap : Lidyalılar dünyanın en önemli buluşu olan parayı icat etmişlerdir. Lidyalıların bu buluşu günümüzde halen tüm insanlık tarafından kullanılmaktadır. Para olmasaydı insanların çalışmak için bir nedenleri olmazdı.


5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 195 Cevapları Andol Yayıncılık 

Araştıralım Paylaşalım

  • Siz de ülkemizde ve dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan ortak miras unsurlarını araştırınız. Bunlar hakkında bilgi toplayınız. Araştırma sonucunda bir poster çalışması hazırlayarak sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız. Çalışmanızda görsel unsurlardan yararlanabilirsiniz.

Cevap : Ülkemizde bir çok çeşitli ortak miras unsuru vardır. Bunlar tarihi ve doğal güzellikleri ile tüm insanlığın ortak mirasıdır. Göbekli tepe adını verdiğimiz alan İnsanlığın bilinen ilk yerleşim yeridir. Bu alan tüm insanların ortak mirasıdır.


 

Bir önceki yazımız olan 5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 188-189-190 Cevapları Andol Yayıncılık başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

alican
Dünyamızın çeşitli yerlerinde farklı farklı icat' lar elde edildi. Böyle dünya mirası ürünlere zarar gelmesini engelleyip korumalıyız.
Konuya Bir Cevap Yazın

Son Yazılar

  • 3 Kayıtlı Üye
  • Son Üye admin